Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRISHTINA E RE - BOREA

Prishtina e Re përfundon vjeshtën në mënyrën më të mirë

Prishtina e Re përfundon vjeshtën në mënyrën më të mirë


10 December, 2021 @21:09

Ndeshja e fundit e stinorit vjeshtor në Ligën e Parë, përfundoi me fitoren e Prishtinës së Re kundër Boreas me rezultat 71-50.

Epërsia ishte te skuadra prishtinase në shumicën e kohës, derisa dallimi u bë në çerekun e tretë, ku djelmoshat e trajnerit Albert Sylejmani, me mbrojtje të fortë pësuan vetëm 9 pikë.

Arbër Sinani shkëlqeu me 26 pikë, 12 kërcime, 6 topa të rrëmbyer, 5 asistime, e 4 bllokada, derisa u ndihmua edhe nga Art Islamaj me 21 pikë, 9 kërcime, 4 asistime e 3 topa të rrëmbyer.

Te Borea i vetmi me pikë dyshifrore ishte Albin Berisha. Ai luajti me 18 pikë e 7 kërcime, por nuk mjaftoi për fitore.

TABELA AKTUALE

Kjo ishte një fitore e rëndësishme për Prishtinën e Re, për ta mbajtur hapin për Play Off. Prishtina e Re ka bilanc prej 5 fitoreve e 4 humbjeve dhe gjendet në pozitën e pestë, kurse Borea me 4 fitore e 4 humbje me një ndeshje më pak gjendet në pozitën e tetë.


MH PRISHTINA - VUSHTRRIA

Vushtrria mbyll stinorin vjeshtor në pozitën e dytë

FBK Liga e Parë

Vushtrria mbyll stinorin vjeshtor në pozitën e dytë

10/12/21 @ 19:47

DUELET E XHIROS DHE ORARI

Tirana - Ylli, derbi i xhiros në Ligën Unike

Liga Unike/FBK Superliga

Tirana - Ylli, derbi i xhiros në Ligën Unike

10/12/21 @ 15:04

DUELET DHE DERBI I XHIROS

Vjeshta mbyllet me super-derbi

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Vjeshta mbyllet me super-derbi

10/12/21 @ 14:53

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIII)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIII)

10/12/21 @ 14:23

VIDEO

Highlights: Peja-Drita

FBK Superliga

Highlights: Peja-Drita

09/12/21 @ 23:33

VIDEO

Highlights: Prishtina - Trepça

FBK Superliga

Highlights: Prishtina - Trepça

09/12/21 @ 23:20

LUBOMIR MINCHEV

Minchev tregon arsyen e humbjes

FBK Superliga

Minchev tregon arsyen e humbjes

09/12/21 @ 23:14

ANTE NAZOR

Kemi nisur të luajmë si kolektiv

FBK Superliga

Kemi nisur të luajmë si kolektiv

09/12/21 @ 22:43

MH PRISHTINA - VUSHTRRIA

Vushtrria mbyll stinorin vjeshtor në pozitën e dytë

FBK Liga e Parë

Vushtrria mbyll stinorin vjeshtor në pozitën e dytë

10/12/21 @ 19:47

NEW BASKET - ISTOGU

New Basket në ngritje, fiton edhe Istogun

FBK Liga e Parë

New Basket në ngritje, fiton edhe Istogun

09/12/21 @ 21:57

NEW BASKET

Drini Rexha largohet nga New Basket, afër transferimit në Shqipëri

FBK Liga e Parë

Drini Rexha largohet nga New Basket, afër transferimit në Shqipëri

08/12/21 @ 12:42

DARDANËT - AS PRISHTINA

Dion Haxhosaj fantastik, çereku i fundit vendimtar

FBK Liga e Parë

Dion Haxhosaj fantastik, çereku i fundit vendimtar

07/12/21 @ 20:27

VËLLAZNIMI - FERONIKELI

Me fitoren më të thellë sezonale, Vëllaznimi mbyll vjeshtën pa humbje

FBK Liga e Parë

Me fitoren më të thellë sezonale, Vëllaznimi mbyll vjeshtën pa humbje

07/12/21 @ 18:58

FIBA RENDITJA MUJORE - DHJETOR 2021

Kosova bie në renditjen mujore të FIBA

Liga Unike/FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/Përfaqësuesja/International

Kosova bie në renditjen mujore të FIBA

07/12/21 @ 15:37

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (VIII)

FBK Liga e Parë

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (VIII)

07/12/21 @ 14:20

FERONIKELI - PRISHTINA E RE

Prishtina e Re barazon bilansin, thellon krizën e Niklit

FBK Liga e Parë

Prishtina e Re barazon bilansin, thellon krizën e Niklit

03/12/21 @ 23:25

BOREA - DARDANËT

Borea përmirëson bilansin me fitoren e sotme

FBK Liga e Parë

Borea përmirëson bilansin me fitoren e sotme

03/12/21 @ 22:27

VUSHTRRIA - NEW BASKET

NewBasket përmbys Vushtrrinë në çerekun e fundit, duke e ndalë në 5 pikë!

FBK Liga e Parë

NewBasket përmbys Vushtrrinë në çerekun e fundit, duke e ndalë në 5 pikë!

03/12/21 @ 22:15


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë