Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MH PRISHTINA - VUSHTRRIA

Vushtrria mbyll stinorin vjeshtor në pozitën e dytë

Vushtrria mbyll stinorin vjeshtor në pozitën e dytë


10 December, 2021 @19:47

Në ndeshjen e fundit të stinorit vjeshtor, Vushtrria e mposhti Marigona Hill Prishtinën me rezultat 83-88.

Gjatë ndeshjes që të dyja skuadrat arritën epërsinë prej 7 pikëve që ishte më e larta, derisa Vushtrria e rrëmbeu fitoren me lojën e mirë në çerekun e fundit.

Shpat Syla me 24 pikë, 5 kërcime e 5 asistime ishte më i dalluari te Vushtrria, kurse me double-double u dalluan edhe Erlind Uka me 16 pikë e 13 kërcime dhe Albion Imeri me 15 pikë e 11 kërcime.

Te Marigona Hill Prishtina u veçuan Eliot Peci me 28 pikë, 7 kërcime e 4 asistime, Arbnor Haliti me 24 pikë ddhe Genc Zeqiri me 20 pikë.

TABELA AKTUALE

Vushtrria me 6 fitore e 3 humbje gjendet në pozitën e dytë, kurse MH Prishtina me 2 fitore e 6 humbje në pozitën e parafundit në Ligën e Parë.


DUELET E XHIROS DHE ORARI

Tirana - Ylli, derbi i xhiros në Ligën Unike

Liga Unike/FBK Superliga

Tirana - Ylli, derbi i xhiros në Ligën Unike

10/12/21 @ 15:04

DUELET DHE DERBI I XHIROS

Vjeshta mbyllet me super-derbi

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Vjeshta mbyllet me super-derbi

10/12/21 @ 14:53

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIII)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIII)

10/12/21 @ 14:23

VIDEO

Highlights: Peja-Drita

FBK Superliga

Highlights: Peja-Drita

09/12/21 @ 23:33

VIDEO

Highlights: Prishtina - Trepça

FBK Superliga

Highlights: Prishtina - Trepça

09/12/21 @ 23:20

LUBOMIR MINCHEV

Minchev tregon arsyen e humbjes

FBK Superliga

Minchev tregon arsyen e humbjes

09/12/21 @ 23:14

ANTE NAZOR

Kemi nisur të luajmë si kolektiv

FBK Superliga

Kemi nisur të luajmë si kolektiv

09/12/21 @ 22:43

NEW BASKET - ISTOGU

New Basket në ngritje, fiton edhe Istogun

FBK Liga e Parë

New Basket në ngritje, fiton edhe Istogun

09/12/21 @ 21:57

NEW BASKET - ISTOGU

New Basket në ngritje, fiton edhe Istogun

FBK Liga e Parë

New Basket në ngritje, fiton edhe Istogun

09/12/21 @ 21:57

NEW BASKET

Drini Rexha largohet nga New Basket, afër transferimit në Shqipëri

FBK Liga e Parë

Drini Rexha largohet nga New Basket, afër transferimit në Shqipëri

08/12/21 @ 12:42

DARDANËT - AS PRISHTINA

Dion Haxhosaj fantastik, çereku i fundit vendimtar

FBK Liga e Parë

Dion Haxhosaj fantastik, çereku i fundit vendimtar

07/12/21 @ 20:27

VËLLAZNIMI - FERONIKELI

Me fitoren më të thellë sezonale, Vëllaznimi mbyll vjeshtën pa humbje

FBK Liga e Parë

Me fitoren më të thellë sezonale, Vëllaznimi mbyll vjeshtën pa humbje

07/12/21 @ 18:58

FIBA RENDITJA MUJORE - DHJETOR 2021

Kosova bie në renditjen mujore të FIBA

Liga Unike/FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/Përfaqësuesja/International

Kosova bie në renditjen mujore të FIBA

07/12/21 @ 15:37

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (VIII)

FBK Liga e Parë

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (VIII)

07/12/21 @ 14:20

FERONIKELI - PRISHTINA E RE

Prishtina e Re barazon bilansin, thellon krizën e Niklit

FBK Liga e Parë

Prishtina e Re barazon bilansin, thellon krizën e Niklit

03/12/21 @ 23:25

BOREA - DARDANËT

Borea përmirëson bilansin me fitoren e sotme

FBK Liga e Parë

Borea përmirëson bilansin me fitoren e sotme

03/12/21 @ 22:27

VUSHTRRIA - NEW BASKET

NewBasket përmbys Vushtrrinë në çerekun e fundit, duke e ndalë në 5 pikë!

FBK Liga e Parë

NewBasket përmbys Vushtrrinë në çerekun e fundit, duke e ndalë në 5 pikë!

03/12/21 @ 22:15

AS PRISHTINA - MH PRISHTINA

Mbi 200 pikë në derbin e kryeqytetit

FBK Liga e Parë

Mbi 200 pikë në derbin e kryeqytetit

03/12/21 @ 21:50


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë