Të gjitha lajmet

ÇEKIA - KOSOVA

Publikohet lista e Çekisë, mungon sulmuesi kryesor

TOPSPORTI / A.P

Publikohet lista e Çekisë, mungon sulmuesi kryesor

5 November, 2019 @14:18

Ashtu siç u paralajmërua mbrëmë, ashtu edhe ndodhi.

Sulmuesi më i mirë i Çekisë, Patrik Schick, për shkak të lëndimit nuk është në mesin e të ftuarve për ndeshjen që Çekia e luan ndaj Kosovës më 14 nëntor.

GRUPET DREJT EURO2020

Schick do të mungojë edhe në ndeshjet e Leipzigut në Champions League këtë mesjavë, ndërkohë mungesa e tij në ndeshjen ndaj Kosovës u konfirmua edhe nga përzgjedhësi i Çekisë, Jaroslav Šilhavý.

Sa i përket të ftuarve të tjerë të Çekia, përveç rikthimit nga lëndimi të Tomas Kalas, dikur futbollist i Chelseat, befasi të tjera nuk ka.

KOSOVA - ANGLIA

Kosova vs. Anglia, kur fillon shitja e biletave?

5 November, 2019 @14:06

Është bërë e ditur dita se kur do të fillojë shitja e biletave për ndeshjen Kosovë vs. Angli. Sipas zëvendës-sekretarit…

PATRICK SCHICK

Sulmuesi më i rrezikshëm çek, pritet të mungojë në përballje ndaj Kosovës

Patrik Schick duke festuar golin ndaj Kosovës në Prishtinë / TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

4 November, 2019 @23:44

Ish futbollisti i Sampdorias dhe Romës, që tash djersit fanellën e Leipzigut në Bundesligë, Patrik Schick, pritet të mos jetë…

KOMBËTARJA

Shqipëria vs. Andorra dhe Shqipëria vs. Franca, biletat në shitje

4 November, 2019 @15:05

Përmes një njoftimi zyrtar, FSHF ka bërë të ditur që biletat për ndeshjet Shqipëria vs. Andorra dhe Shqipëria vs. Franca…

DIZAJN I RI PËR KOSOVËN

Fanella të reja për yjet e Kosovës ndaj Çekisë

Foto: fourteen

1 November, 2019 @15:49

Kompania që prodhon dhe dizajnon fanellat e reprezentacionit të Kosovës në futboll, ka bërë të ditur se Dardanët do të…

DISIPLINA E UEFA-së

UEFA dënon rëndë Bullgarinë, për fyerjet raciste ndaj Anglisë

TOPSPORTI/ A. P.

29 October, 2019 @16:14

Para pak çastesh është publikuar vendimi i KD-së së UEFA-së lidhur me ndeshjen Bullgaria-Anglia, ku ajo u ndërpre disa herë…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020