Të gjitha lajmet

VRESHTARËT

Qendra Josip Mikulic zyrtarizohet te Rahoveci

Qendra Josip Mikulic zyrtarizohet te Rahoveci

12 March, 2020 @0:25

Basketbollisti kroat, Josip Mikulic, që luan në pozitat 4-5 alo-qendër dhe qendër, i lindur në Mostar të Bosnje e Hercegovinës është përforcimi i fundit i huaj i Rahovecit për këtë stinor.

Mikulic që ka bërë karrierë në tërë rajonin, duke luajtur për ekipet boshnjake, kroate, serbe, sllovene, por edhe në Çeki e Spanjë së fundi kishte luajtur në Metalac të Serbisë ku ka pasur mesatare prej 13 pikësh dhe 4 kërcimesh për ndeshje.

“Rahoveci shton gjasat për të qenë konkurrent serioz në elitën kosavare të basketbollit,” ka shkruar faqja zyrtare e klubit lidhur me ardhjen e kroatit në ekip.

Josip Mikulic

Rahoveci u eliminua nga Kupa e Kosovës, së fundi u laruga edhe nga BIBL dhe tashmë e vetmja shpresë për trofe i ka mbetur titulli i kampionit.

“Padyshim se ëndrra mbetet gjallë, prandaj s’na mbetet gjë tjetër veçse me këta lojtarë e këtë trajner, ta jetësojmë atë,” ka përfunduar klubi i vreshtarëve njoftimin.

Rahoveci përndryshe sot u nda me trajnerin e deritashëm të ekipit Marjan Ilievski, për ta rikthyer në ekip Bujar Locin, që arriti në stinorin e kaluar suksesin më të madh me skuadrë, duke u bërë nënkampion të Kosovës dhe duke arritur finalen e Kupës së Kosovës.

Mikulic ka qenë pjesë e këtyre ekipeve përgjatë karrierës së tij: Siroki, Hopsi Polzela, Igokea, Coruna, Olomucko dhe Metalac.

VENDIMI I FIBA-s

Anulohet evropiani! Dushku: Zhgënjyese, por e pritur

8 April, 2020 @14:45

Bordi i FIBA Evropës ka marrë vendim që të anulojë 16 Kampionatet Evropiane të gjeneratave të reja që ishin planifikuar…

SPECIALE

TOP 20 koshashënuesit e Superligës 2019/20

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

7 April, 2020 @23:15

Ky stinor i Superligës, që pritej të sillte ndër PlayOffet më interesante në dekadën e fundit, mbeti pa përfunduar për…

PAS ANULIMIT TË STINORIT

Peja e vetmja me trofe në 2020

2 April, 2020 @20:08

Skuadra e Pejës pritet të jetë ekipi i vetëm që vitin 2020 do ta përfundojë me trofe në basketbollin kosovar.…

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31 March, 2020 @15:53

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 i Superligës së Kosovës në basketboll te meshkujt dhe te femrat, ka bërë të ditur…

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga