Të gjitha lajmet

PRISHTINA - PRIZRENI

Rekord i Prishtinës në stinor të rregullt

Rekord i Prishtinës në stinor të rregullt

13 April, 2019 @20:30

Prishtina
Prizreni
Prishtina 106 : 71 Prizreni
Fisnik RUGOVA 20 pikë Malcolm CANADA 17 pikë

Pallati i Rinisë dhe Sporteve, Prishtinë.

Prishtina nën drejtimin e Damir Mulaomerovicit ka arritur atë që s’e ka bërë asnjë ekip deri tash në Superligë të Kosovës në basketboll.

Bardhekaltërit kanë shënuar fitore në të gjitha ndeshjet e Superligës përgjatë gjithë stinorit dhe me sonte kanë përfunduar pjesën e rregullt me 28-0.

Prizrenit i ka vazhduar seria negative, duke e radhitur humbjen e pestë me radhë në Superligë. Seria më e keqe e bardhezinjëve që prej fillimit të stinorit, që i bëri të bien nga pozita e katërt në të gjashtën, prej ku edhe do të nisin PlayOffin.

Prishtina mposhti lehtë Prizrenin sonte, duke e fituar 106-71 ndeshjen pasi që në çdo çerek shtoi epërsinë për të arritur te diferenca 35 pikëshe në fund të takimit.

Fisnik Rugova përfundoi ndeshjen me 20 pikë të shënuara, ndërsa 19 të tjera shënoi Meriton Ismaili e 18 Divine Myles.

Dardan Berisha dhe Ahmed Bashir nuk u shfrytëzuan fare sonte nga Mulaomerovic, derisa minutazhë fituan Ismaili dhe Valon Bunjaku (10 pikë, 7 kërcime, 5 asistime).

TABELA AKTUALE

Te Prizreni më efikasi ka qenë Malcolm Canada që dha 17 pikë. Përveç tij, pikë dyshifrore shënoi vetëm edhe Blendi Matoshi, 13. Urim Zenelaj pas disa takimeve mosparaqitje për shkak të një lëndimi të lehtë, sonte iu kthye ekipit me 8 pikë e 7 kërcime.

Me këtë fitore, Prishtina bëhet ekip i parë në histori që arrin të gjitha fitore përgjatë gjithë stinorit të rregullt 28-0 dhe do të nis PlayOffin nga gjysëmfinalet, ku pret fituesin e çerekfinales Bashkimi-Trepça.

Në anën tjetër Prizreni ka përfunduar stinorin në pozitën e gjashtë dhe do të ketë punë me Rahovecin në çerekfinale të PlayOffit.

FORMACIONET STARTUESE

5-shet e para, Feronikeli-Vëllaznimi

13 April, 2019 @19:11

Këto janë pesëshet e para të ndeshjes së parë finale të PlayOffit të Ligës së Parë mes Feronikelit dhe Vëllaznimit.…

BOREA - YLLI

E njëzeta për Yllin gjysmëfinalist

13 April, 2019 @19:00

Ylli ka shënuar fitore të pritur dhe pa ndonjë telash të madh ndaj Boreas së Pejës, e cila tashmë është…

FORMACIONET STARTUESE

5-shet e para, Prishtina-Prizreni

13 April, 2019 @18:59

Trajnerët e ekipeve përkatëse Damir Mulaomerovic dhe Arbnor Rifati, kanë dalë me këto pesëshe për ndeshjen e fundit të sezonit…

PRISHTINA - PRIZRENI

A do ta përfundojnë stinorin të pamposhtur?

13 April, 2019 @11:47

Ndeshja e dytë e ditës do të luhet në mes të Prishtinës dhe Prizrenit. Nënkampionia e Kosovës, Prishtina, deri më…

BOREA - YLLI

Ndeshje “formale” në Pejë

13 April, 2019 @11:36

Në ndeshjen hapëse e xhiros së fundit të stinorit të rregullt në Superligën e Kosovës në basketboll, do të takohen…

FINAL SERIES TO THE SUPER LEAGUE

Seria finale sonte

13 April, 2019 @8:23

Sonte fillon seria finale e PlayOffit të Ligës së Parë në basketboll. Feronikeli pret Vëllaznimin në duelin e parë të…

LOS ANGELES

Lakers shkarkon trajnerin

12 April, 2019 @22:30

Njëra ndër skuadrat më të trofeshme në NBA, Los Angeles Lakers, pas rezultateve jo të mira, në stinorin e ri…

TEAM OF THE WEEK 27

TOP 5-shja e javës në Superligë (XXVII)

12 April, 2019 @21:14

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XXVII të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

EKSKLUZIVE

Rol i ri në parket për Konjushën

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

11 April, 2019 @23:22

Sonte në ndeshjen Ylli-Lipjani, pas një kohe të gjatë në Superligë ka referuar një femër. Ishte Irma Konjusha që…

YLLI - LIPJANI

Ylli siguron gjysmëfinalen

11 April, 2019 @20:33

Edhe pse e pritur, tashmë edhe matematikisht Ylli ka siguruar gjysmëfinalen e PlayOffit të Superligës. Me fitoren e sontme…

BOREA - YLLI

E njëzeta për Yllin gjysmëfinalist

13 April, 2019 @19:00

Ylli ka shënuar fitore të pritur dhe pa ndonjë telash të madh ndaj Boreas së Pejës, e cila tashmë është…

FORMACIONET STARTUESE

5-shet e para, Prishtina-Prizreni

13 April, 2019 @18:59

Trajnerët e ekipeve përkatëse Damir Mulaomerovic dhe Arbnor Rifati, kanë dalë me këto pesëshe për ndeshjen e fundit të sezonit…

PRISHTINA - PRIZRENI

A do ta përfundojnë stinorin të pamposhtur?

13 April, 2019 @11:47

Ndeshja e dytë e ditës do të luhet në mes të Prishtinës dhe Prizrenit. Nënkampionia e Kosovës, Prishtina, deri më…

BOREA - YLLI

Ndeshje “formale” në Pejë

13 April, 2019 @11:36

Në ndeshjen hapëse e xhiros së fundit të stinorit të rregullt në Superligën e Kosovës në basketboll, do të takohen…

TEAM OF THE WEEK 27

TOP 5-shja e javës në Superligë (XXVII)

12 April, 2019 @21:14

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XXVII të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga