Të gjitha lajmet

KOMUNIKATA E FFK-së

Reprezentuesi i Kosovës, pozitiv në coronavirus

Reprezentuesi i Kosovës, pozitiv në coronavirus

17 March, 2020 @14:37

Federata e Futbollit e Kosovës njofton se futbollisti i Kombëtares U21 të Kosovës, Valdrin Mustafa ka rezultuar pozitiv me koronavirus Covid-19. Gjendja e tij është e mirë por është në karantinë me gjithë familjen e tij në Sarbruken. Valdrin Mustafa tani është futbollisti i ekipit të parë të Hanoverit.

UEFA

Vendoset, EURO 2020 në 2021!

17 March, 2020 @13:52

Tashm është zyrtare, UEFA në mbledhjen e saj ka marrë vendim që EURO 2020 të mbahet vitin tjetër. Vendimi…

KOMUNIKATA E FFK-së

FFK njofton, futbollistët dhe trajneri i Kosovës - janë mirë, por në izolim

15 March, 2020 @17:30

Federata e Futbolli të Kosovës para pak çastesh ka lëshuar një komunikatë për opinion ku ka bërë të ditur se…

CORONAVIRUS

Të martën UEFA vendos për të gjitha aktivitetet futbollistike

12 March, 2020 @16:09

Shtëpia e futbollit evropian, UEFA, do të organizojë një video-konferencë të martën në ora 13:00. Aty do të vendoset…

FFK NJOFTON

FFK anulon grumbullimin e Kosovës U19

Foto: FFK

11 March, 2020 @14:58

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se ka anuluar grumbullimin e futbollistëve të Kosovës U19 për…

LETËR UEFAs

FFM zyrtarisht kërkon shtyerjen e ndeshjes ndaj Kosovës

Foto: FFM

11 March, 2020 @14:24

Federata e Futbollit të Maqedonisë (FFM) edhe zyrtarisht ka kërkuar nga UEFA-ja shtyerjen e ndeshjes ndaj Kosovës, në kuadër të…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja