Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DUELET E VIKENDIT QË SHKOI

Rezultatet e fundjavës në Ligën e Dytë

Rezultatet e fundjavës në Ligën e Dytë


Teksti: FBK

14 October, 2019 @11:00

Takimet kanë qenë interesante, ku Kaçaniku ka mundur Gjakovën 50:45, derisa Megasport ka shënuar fitore ndaj Sferës 77:74, derisa Golden Eagle Ylli B, arriti fitore ndaj Llapit 79:72.

Ndërkohë, Fusha Kosva shënoi fitore ndaj Dukagjinit 74:62, kurse AS Kastrioti mundi United Basketball me rezultat 83:51.

Rezultatet:

Gjakova - Kaçaniku           45:50

Llapi - Golden Eagle Ylli B       72:79

Sfera – Megasport             74:77

AS Kastrioti - United Basketball 83:51

Fushë Kosova – Dukagjini       74:62


VËLLAZNIMI (F) - PRISHTINA (F)

Enisa Kamerolli me triple-double, Prishtina fillon me fitore

FBK Liga e Femrave

Enisa Kamerolli me triple-double, Prishtina fillon me fitore

13/10/19 @ 17:34

PJESA E PARË: PRIZRENI - TREPÇA

3 pikë epërsia në ndeshjen Prizreni - Trepça

FBK Superliga

3 pikë epërsia në ndeshjen Prizreni - Trepça

13/10/19 @ 17:43

PRIZRENI - TREPÇA

Seria ngritet në 3, Prizreni lë Trepçën pa fitore

FBK Superliga

Seria ngritet në 3, Prizreni lë Trepçën pa fitore

13/10/19 @ 19:00

RAHOVECI - BASHKIMI

3/3 për Rahovecin

FBK Superliga

3/3 për Rahovecin

13/10/19 @ 21:04

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Prizreni - Trepça

FBK Superliga

Pesëshet e para: Prizreni - Trepça

13/10/19 @ 16:54

PRISHTINA - FERONIKELI

E treta rresht për Prishtinën, Nikli ende pa fitore

FBK Superliga

E treta rresht për Prishtinën, Nikli ende pa fitore

12/10/19 @ 21:46

PEJA - LIPJANI

Peja në pozitën e dytë, Lipjani përmallohet për fitore

FBK Superliga

Peja në pozitën e dytë, Lipjani përmallohet për fitore

12/10/19 @ 18:54

KASTRIOTI (F) - PENZA (F)

Penza e hap stinorin me fitore

FBK Liga e Femrave

Penza e hap stinorin me fitore

12/10/19 @ 17:00

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (4)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (4)

12/10/19 @ 10:04

PRISHTINA (F)

Vashat e Prishtinës përforcohen me alon kamerunase

FBK Liga e Femrave

Vashat e Prishtinës përforcohen me alon kamerunase

11/10/19 @ 19:09

BASHKIMI - YLLI

Ylli s’ndalet, fiton edhe në Prizren

FBK Superliga

Ylli s’ndalet, fiton edhe në Prizren

10/10/19 @ 20:42

REFERËT E KOSOVËS

6 gjyqtarë kosovarë në BIBL

Balkan League

6 gjyqtarë kosovarë në BIBL

10/10/19 @ 11:13

TERMINET E NDESHJEVE

Prishtina ia nis ndaj Apoelit

FBK Superliga/International

Prishtina ia nis ndaj Apoelit

10/10/19 @ 10:12

EKSKLUZIVE

Diamant Shabani në bisedime me ekipin prizrenas

FBK Liga e Parë/Transfere

Diamant Shabani në bisedime me ekipin prizrenas

17/07/21 @ 14:47

NEW BASKET

New Basket zyrtarizon përforcimin nga Ylli

FBK Liga e Parë

New Basket zyrtarizon përforcimin nga Ylli

07/07/21 @ 11:11

KAMPI NACIONAL

8 trajnerë dhe 48 basketbollistë/e në Kampin Nacional të FBK-së

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/International

8 trajnerë dhe 48 basketbollistë/e në Kampin Nacional të FBK-së

28/06/21 @ 15:11

REFEREE

Gjyqtarët e Kosovës në garat ndërkombëtare

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

Gjyqtarët e Kosovës në garat ndërkombëtare

22/06/21 @ 13:47

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

08/06/21 @ 15:39

FBK

FBK - Liga e Parë: Palestra të lidhura me FIBA

FBK Liga e Parë

FBK - Liga e Parë: Palestra të lidhura me FIBA

02/06/21 @ 14:24

NEW BASKET

New Basket bëhet me lojtarin më të gjatë në Kosovë!

FBK Liga e Parë

New Basket bëhet me lojtarin më të gjatë në Kosovë!

09/05/21 @ 23:32

TRANSFER

Skuadra e Ligës së Parë zyrtarizon lojtarin e huaj për stinorin e ri

FBK Liga e Parë

Skuadra e Ligës së Parë zyrtarizon lojtarin e huaj për stinorin e ri

07/05/21 @ 17:59

NEW BASKET

KB New Basket prezenton fanellat për stinorin 2021/22

FBK Liga e Parë

KB New Basket prezenton fanellat për stinorin 2021/22

03/05/21 @ 15:57

PLAY OUT

Pejanët ngjiten në Ligën e Parë, ekipi nga Prizreni bie poshtë

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë

Pejanët ngjiten në Ligën e Parë, ekipi nga Prizreni bie poshtë

01/05/21 @ 20:12


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë