Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

XHIROJA 15

Rikthehet Superliga! Orari i ndeshjeve të xhiros 15

Rikthehet Superliga! Orari i ndeshjeve të xhiros 15


11 January, 2022 @18:52

Stinori pranveror në Superligën e Kosovës në basketboll, fillon nesër më 12 janar.

Xhiroja e 15 do të hapet me ndeshjen derbi në mes të Trepçës dhe Yllit nga ora 19:00.

Më 13 janar do të luhen 2 ndeshje me orar të njëjtë. Drita takohet me Prishtinën, kurse Peja e pret Bashkimin në “Karagaç”.

TABELA AKTUALE

Në këtë xhiro do të pushojnë skuadrat Prizreni dhe Rahoveci, ngase kjo ndeshje është luajtur më 06 nëntor 2021 në kuadër të Ligës Unike dhe rezultati është regjistruar edhe në Superligë.

Prizreni e kishte mposhtur kundërshtarin me rezultat 95-89.


STATS

Hajrizi e Kastrati, me më së shumti pikë ndaj rivalit para derbit

FBK Superliga

Hajrizi e Kastrati, me më së shumti pikë ndaj rivalit para derbit

11/01/22 @ 17:55

NË MESJAVË

Dueli i më të mirëve, hap pjesën e dytë të stinorit

FBK Superliga

Dueli i më të mirëve, hap pjesën e dytë të stinorit

10/01/22 @ 22:39

KLAY THOMPSON

Pas 941 ditëve, Thompson kthehet fuqishëm

NBA

Pas 941 ditëve, Thompson kthehet fuqishëm

10/01/22 @ 15:20

QNB VAZHDON PUNËN

Basketbollistët U-15 marrin përgatitje mentale

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Superliga U18

Basketbollistët U-15 marrin përgatitje mentale

10/01/22 @ 11:14

MITROVICË

Trepça godet me Corban Collins

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Trepça godet me Corban Collins

09/01/22 @ 18:48

PRISHTINA

Prishtina liron koshashënuesin e dytë më të mirë të skuadrës

FBK Superliga/Transfere

Prishtina liron koshashënuesin e dytë më të mirë të skuadrës

07/01/22 @ 23:57

INTERNATIONAL

Ish-trajneri i KBF Bashkimit në Superligën Turke

FBK Liga e Femrave/International

Ish-trajneri i KBF Bashkimit në Superligën Turke

07/01/22 @ 19:33

KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi përfundon afatin kalimtar me amerikanen Hill

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi përfundon afatin kalimtar me amerikanen Hill

07/01/22 @ 19:28

KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi vazhdon me përforcime

FBK Liga e Femrave/Transfere

KBF Bashkimi vazhdon me përforcime

06/01/22 @ 23:09

STATS

Hajrizi e Kastrati, me më së shumti pikë ndaj rivalit para derbit

FBK Superliga

Hajrizi e Kastrati, me më së shumti pikë ndaj rivalit para derbit

11/01/22 @ 17:55

NË MESJAVË

Dueli i më të mirëve, hap pjesën e dytë të stinorit

FBK Superliga

Dueli i më të mirëve, hap pjesën e dytë të stinorit

10/01/22 @ 22:39

MITROVICË

Trepça godet me Corban Collins

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Trepça godet me Corban Collins

09/01/22 @ 18:48

PRISHTINA

Prishtina liron koshashënuesin e dytë më të mirë të skuadrës

FBK Superliga/Transfere

Prishtina liron koshashënuesin e dytë më të mirë të skuadrës

07/01/22 @ 23:57

MICHAEL GREEN

Green lirohet nga Prizreni, transferohet te lideri

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Green lirohet nga Prizreni, transferohet te lideri

05/01/22 @ 22:03

RAHOVECI

Edhe Rahoveci nis përgatitjet

FBK Superliga

Edhe Rahoveci nis përgatitjet

03/01/22 @ 18:36

RAHOVECI

Malinkov rikthehet në Superligë të Kosovës

FBK Superliga/Transfere

Malinkov rikthehet në Superligë të Kosovës

03/01/22 @ 16:30

BASHKIMI

Bashkimi fillon stërvitjet

FBK Superliga

Bashkimi fillon stërvitjet

03/01/22 @ 15:04

KUPA E KOSOVËS

FBK hap konkursin për organizimin e Kupës

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës

FBK hap konkursin për organizimin e Kupës

03/01/22 @ 10:49

MË I VOTUARI

Dardan Berisha më i votuari nga tifozët

FBK Superliga

Dardan Berisha më i votuari nga tifozët

02/01/22 @ 17:00


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga