Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

STATS

Hajrizi e Kastrati, me më së shumti pikë ndaj rivalit para derbit

Hajrizi e Kastrati, me më së shumti pikë ndaj rivalit para derbit


11 January, 2022 @17:55

Ndeshja e parë e vitit 2022 në Superligën e Kosovës në basketboll, do të luhet nesër në palestën “Minatori” në mes të Trepçës dhe Yllit.

Kjo do të jetë ndeshja e tretë në mes të këtyre dy skuadrave në kuadër të Superligës, por e gjashta e sezonës.

Trepça Yllin e mposhti 4 herë (2 miqësore, 1 ligë dhe 1 Superkupë), kurse Ylli ka triumfuar vetëm 1 herë në ligë kundër skuadrës mitrovicase.

Skuadra mitrovicase në këto dy ndeshjet e luajtura në Superligë ka shënuar 140 pikë, 34 asistime, 63 kërcime, 14 topa të rrëmbyer, 8 bllokada e 30 topa të humbura.

Në anën tjetër Ylli në këto dy ndeshje (në Superligë) luajti me 160 pikë, 38 asistime, 67 kërcime, 18 topa të rrëmbyer, 5 bllokada e 29 topa të humbura.

Drilon Hajrizi me 38 pikë (19 nga ndeshja e parë, 19 nga ndeshja e dytë) ishte koshashënuesi më i mirë te Trepça, derisa Amin Hot me 15 asistime (8 nga ndeshja e parë dhe 7 nga ndeshja e dytë) dhe 17 kërcime (8 nga ndeshja e parë dhe 9 nga ndeshja e dytë) kishte më së shumti asistime e kërcime për skuadrën mitrovicase.

Te Ylli Erjon Kastrati e Mikaile Tmusic ishin koshashënuesit më të mirë te Ylli me nga 28 pikë, Cameron Williams me 10 asistime asistuesi më i mirë dhe Gëzim Morina me 15 kërcime kishte më së shumti kërcime.

TABELA AKTUALE

Ndeshja do të luhet më 12 janar nga ora 19:00.


NË MESJAVË

Dueli i më të mirëve, hap pjesën e dytë të stinorit

FBK Superliga

Dueli i më të mirëve, hap pjesën e dytë të stinorit

10/01/22 @ 22:39

KLAY THOMPSON

Pas 941 ditëve, Thompson kthehet fuqishëm

NBA

Pas 941 ditëve, Thompson kthehet fuqishëm

10/01/22 @ 15:20

QNB VAZHDON PUNËN

Basketbollistët U-15 marrin përgatitje mentale

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Superliga U18

Basketbollistët U-15 marrin përgatitje mentale

10/01/22 @ 11:14

MITROVICË

Trepça godet me Corban Collins

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Trepça godet me Corban Collins

09/01/22 @ 18:48

PRISHTINA

Prishtina liron koshashënuesin e dytë më të mirë të skuadrës

FBK Superliga/Transfere

Prishtina liron koshashënuesin e dytë më të mirë të skuadrës

07/01/22 @ 23:57

INTERNATIONAL

Ish-trajneri i KBF Bashkimit në Superligën Turke

FBK Liga e Femrave/International

Ish-trajneri i KBF Bashkimit në Superligën Turke

07/01/22 @ 19:33

KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi përfundon afatin kalimtar me amerikanen Hill

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi përfundon afatin kalimtar me amerikanen Hill

07/01/22 @ 19:28

KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi vazhdon me përforcime

FBK Liga e Femrave/Transfere

KBF Bashkimi vazhdon me përforcime

06/01/22 @ 23:09

MEGASPORTS

Drini Rexha kalon te Megasportsi

FBK Liga e Dytë

Drini Rexha kalon te Megasportsi

06/01/22 @ 19:00

NË MESJAVË

Dueli i më të mirëve, hap pjesën e dytë të stinorit

FBK Superliga

Dueli i më të mirëve, hap pjesën e dytë të stinorit

10/01/22 @ 22:39

MITROVICË

Trepça godet me Corban Collins

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Trepça godet me Corban Collins

09/01/22 @ 18:48

PRISHTINA

Prishtina liron koshashënuesin e dytë më të mirë të skuadrës

FBK Superliga/Transfere

Prishtina liron koshashënuesin e dytë më të mirë të skuadrës

07/01/22 @ 23:57

MICHAEL GREEN

Green lirohet nga Prizreni, transferohet te lideri

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Green lirohet nga Prizreni, transferohet te lideri

05/01/22 @ 22:03

RAHOVECI

Edhe Rahoveci nis përgatitjet

FBK Superliga

Edhe Rahoveci nis përgatitjet

03/01/22 @ 18:36

RAHOVECI

Malinkov rikthehet në Superligë të Kosovës

FBK Superliga/Transfere

Malinkov rikthehet në Superligë të Kosovës

03/01/22 @ 16:30

BASHKIMI

Bashkimi fillon stërvitjet

FBK Superliga

Bashkimi fillon stërvitjet

03/01/22 @ 15:04

KUPA E KOSOVËS

FBK hap konkursin për organizimin e Kupës

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës

FBK hap konkursin për organizimin e Kupës

03/01/22 @ 10:49

MË I VOTUARI

Dardan Berisha më i votuari nga tifozët

FBK Superliga

Dardan Berisha më i votuari nga tifozët

02/01/22 @ 17:00

PRIZRENI

Prizreni zyrtarizon përforcimin e fundit

FBK Superliga/Transfere

Prizreni zyrtarizon përforcimin e fundit

01/01/22 @ 19:51


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga