Të gjitha lajmet

NË GJEVGJELI

Rivali i Bashkimit, ndërron play’in amerikan

Foto: balkanleague.net

Rivali i Bashkimit, ndërron play’in amerikan

12 January, 2018 @12:36

Skuadra e Blokotehnas, që do të jetë mysafire e parë e Bashkimit në vitin 2018 në kuadër të BIBL, sot ka regjistruar ndërrimin e playmakerit të skuadrës në këtë ligë.

Pas lëndimit të Michael Mallory, ata kanë regjistruar organizatorin tjetër amerikan, Johnatan Hudson, ka bërë të ditur faqja zyrtare e BIBL pak më parë.

Hudson që ka qenë pjesë e Naglisit në Lituani së fundi, ka pasur mesatare prej 18.7 pikëve, 4.9 asistimeve në 22 ndeshje të zhvilluara atje.

Lojtari në fjalë pritet të arrijë në fundjavë në Gjevgjeli, ndërsa BIBL ka bërë të ditur se ai do të ketë të drejtë loje ndaj Bashkimit më 17 janar, në Sezai Surroi.PHILLY - CELTICS

Boston vazhdon serinë edhe në Londër

Foto: nba.com

12 January, 2018 @9:50

Ndeshja ndërmjet Boston Celtcs dhe Philadelphia 76ers, dje është luajtur në Londër te palestra “O2 Arena”. Fitues në përballje doli…

SHTESË TJETËR

Vinny Zollo amerikani i radhës te Bashkimi

Vinny Zollo (majtas) duke e mbrojtur yllin e NBA-së Anthony Davis

12 January, 2018 @0:10

Vincent Zollo, do të jetë përforcimi i dytë i Bashkimit. Pas amerikanit Aaron Moss, Zollo do të jetë i dyti…

PRIZREN

Aaron Moss fundori i ri i Bashkimit

11 January, 2018 @23:07

Bashkimi fundorin e gjeti në Islandë. Amerikani Aaron Moss, do të jetë playmakeri i…

PANA - BARÇA

Panathinaikos mposht Barcelonën

Foto: euroleague.net

11 January, 2018 @22:43

Panathinaikosi arriti ta mposht Barcelonën me rezultat 84-75, në ndeshjen më interesante të natës në kuadër të xhiros XVII të…

PËRFORCIMI I RADHËS

Ajazaj kalon te Kalaja

BOROZANI/ Arkiv/ E. D.

11 January, 2018 @21:40

Basketbollisti i dikurshëm i Bashkimit, Qëndrim Ajazaj, do të jetë lojtar i ri i Kalasë. Lajmin e ka zyrtarizuar…

EKSKLUZIVE

Një tjetër trajner grek te Bashkimi

Stratos Koukoulekidis/ Foto: balkanleague.net

11 January, 2018 @21:59

Bashkimi shpejt pritet të zyrtarizojë trajnerin e tretë për këtë stinor. Pasi që nisi stinorin me malaziasin Predrag Milovic, e…

LOJTAR I DYFISHTË

Kryeziu edhe te Kalaja

BOROZANI/ A.P

11 January, 2018 @18:22

Lojtari i Bashkimit, Edmond Kryeziu, arriti marrëveshje me Kalanë dhe në pjesën pranverore të stinorit do të luaj edhe për…

WARRIORS - CLIPPERS

50 pikë të Williamsit për mposhtje të kampionit

Foto: nba.com

11 January, 2018 @9:51

Performanca e karrierës për Lou Willimas, bëri që të gjunjëzohet kampioni aktual Golden State Warriors, para Los Angeles Clippersit. Clippers…

TERMINET E XHIROS XV

Përcaktohet orari për xhiron XV

BOROZANI/ L. D.

11 January, 2018 @12:43

Tre ndeshje të shtunën dhe një të hënën, është orari i ndeshjeve për xhiron e parë pranverore të Superligës, të…

PAS KANDEMIRIT

Rashica zyrtarizohet si trajner i kampionit

11 January, 2018 @19:38

Ekipi kampion i Kosovës në basketboll, Sigal Prishtina, ka zyrtarizuar dy ditë para ndeshjes së parë të pjesës së dytë…

SHTESË NË SKUADËR

Trepça pranë edhe një të huaji

11 January, 2018 @12:18

Ekipi mitrovicas, Trepça, nuk do të ndalet me përforcime siç duket. Drejtuesit e klubit janë në bisedime edhe me…

TERMINI I NDESHJES SË MBETUR

Caktohet data për ndeshjen Bashkimi-Ibri

Pamje nga ndeshja Bashkimi-Rilski/ BOROZANI/ A. P.

10 January, 2018 @22:26

Ndeshja e shtyer e muajit nëntor 2017 ndërmjet Bashkimit dhe Ibrit të Rozhajes, është caktuar të zhvillohet në muajin e…

NË ITALI

Bamforth në TOP 10 të Serie A

Scott Bamforth me fanellën e Kosovës/ Foto: fiba.basketball

10 January, 2018 @22:43

Reprezentuesi i Kosovës në basketboll, Scott Bamforth, është përzgjedhur në TOP 10-shen e javës sipas Eurobasket për xhiron e XIV…

BLOKOTEHNA - TEUTA

Teuta mposhtet thellë

Foto: KB Teuta/fb

6 February, 2019 @20:32

Skuadra e Teutës është mposhtur thellë në përballjen e sontme të BIBL nga ekipi maqedon Blokotehna. Durrësakat nuk kanë…

KOZUV - BASHKIMI

Humbja e 6 me radhë në BIBL

5 February, 2019 @19:19

Humbja e gjashtë rresht e Bashkimit në Ligën Ballkanike erdhi kundër Kozuvit, ndaj të cilit u mposht me rezultat

KOZUV - BASHKIMI

Ç3: Kozuv afër fitores!

5 February, 2019 @18:41

Pas 30 minutave lojë, rezultati shënon 72-60 në favor të Kozuvit. Igor Kesar aktualisht është koshashënuesi më i mirë te…

KOZUV - BASHKIMI

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Kozuv Bashkimi

5 February, 2019 @18:06

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Kozuv - Bashkimi. Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon 51-32 në favor të…

KOZUV - BASHKIMI

Ç1: +3 për Kozuvin

5 February, 2019 @17:54

Ka përfunduar çereku i parë në ndeshjen Kozuv - Bashkimi, në kuadë të Ligës Ballkanike. Rezultati shënon 23-20 në favor…

Të gjitha lajmet nga Balkan League