Të gjitha lajmet

PHILLY - CELTICS

Boston vazhdon serinë edhe në Londër

Foto: nba.com

Boston vazhdon serinë edhe në Londër

12 January, 2018 @9:50

Philadelphia 76ers
Boston Celtics
Philadelphia 76ers 103 : 114 Boston Celtics
JJ REDICK 22 pikë Jaylen BROWN 21 pikë

The O2 Arena
Ndeshja ndërmjet Boston Celtcs dhe Philadelphia 76ers, dje është luajtur në Londër te palestra "O2 Arena". Fitues në përballje doli Bostoni duke e mposhtur kundërshtarin me rezultat 114-103. Jaylen Brown luajti me 21 pikë, derisa u dallua edhe Kyrie Irving me 20 pikë, 7 asistime e 6 kërcime te Bostoni. JJ Redick ishte më i miri te Philladelphia me 22 pikë të shënuara. TABELA AKTUALE Kjo ishte fitorja e shtatë rresht për Bostonin dhe e 34-ta në total krahas 10 humbjeve që i kanë, dhe gjenden në krye të Konferencës Lindore.

PANA - BARÇA

Panathinaikos mposht Barcelonën

Foto: euroleague.net

11 January, 2018 @22:43

Panathinaikosi arriti ta mposht Barcelonën me rezultat 84-75, në ndeshjen më interesante të natës në kuadër të xhiros XVII të…

EKSKLUZIVE

Një tjetër trajner grek te Bashkimi

Stratos Koukoulekidis/ Foto: balkanleague.net

11 January, 2018 @21:59

Bashkimi shpejt pritet të zyrtarizojë trajnerin e tretë për këtë stinor. Pasi që nisi stinorin me malaziasin Predrag Milovic, e…

PËRFORCIMI I RADHËS

Ajazaj kalon te Kalaja

BOROZANI/ Arkiv/ E. D.

11 January, 2018 @21:40

Basketbollisti i dikurshëm i Bashkimit, Qëndrim Ajazaj, do të jetë lojtar i ri i Kalasë. Lajmin e ka zyrtarizuar ekipi…

PAS KANDEMIRIT

Rashica zyrtarizohet si trajner i kampionit

11 January, 2018 @19:38

Ekipi kampion i Kosovës në basketboll, Sigal Prishtina, ka zyrtarizuar dy ditë para ndeshjes së parë të pjesës së dytë…

LOJTAR I DYFISHTË

Kryeziu edhe te Kalaja

BOROZANI/ A.P

11 January, 2018 @18:22

Lojtari i Bashkimit, Edmond Kryeziu, arriti marrëveshje me Kalanë dhe në pjesën pranverore të stinorit do të luaj edhe për…

TERMINET E XHIROS XV

Përcaktohet orari për xhiron XV

BOROZANI/ L. D.

11 January, 2018 @12:43

Tre ndeshje të shtunën dhe një të hënën, është orari i ndeshjeve për xhiron e parë pranverore të Superligës, të…

SHTESË NË SKUADËR

Trepça pranë edhe një të huaji

11 January, 2018 @12:18

Ekipi mitrovicas, Trepça, nuk do të ndalet me përforcime siç duket. Drejtuesit e klubit janë në bisedime edhe me një…

WARRIORS - CLIPPERS

50 pikë të Williamsit për mposhtje të kampionit

Foto: nba.com

11 January, 2018 @9:51

Performanca e karrierës për Lou Willimas, bëri që të gjunjëzohet kampioni aktual Golden State Warriors, para Los Angeles Clippersit. Clippers…

NË ITALI

Bamforth në TOP 10 të Serie A

Scott Bamforth me fanellën e Kosovës/ Foto: fiba.basketball

10 January, 2018 @22:43

Reprezentuesi i Kosovës në basketboll, Scott Bamforth, është përzgjedhur në TOP 10-shen e javës sipas Eurobasket për xhiron e XIV…

NË PRIZREN

Lëvizje te Bashkimi

BOROZANI/ A.P

10 January, 2018 @22:41

Skuadra e Bashkimit, kah fundi i stinorit vjeshtor, kishte probleme financiare dhe shumica e lojtarëve u larguan nga skuadra prizrenase.…

TERMINI I NDESHJES SË MBETUR

Caktohet data për ndeshjen Bashkimi-Ibri

Pamje nga ndeshja Bashkimi-Rilski/ BOROZANI/ A. P.

10 January, 2018 @22:26

Ndeshja e shtyer e muajit nëntor 2017 ndërmjet Bashkimit dhe Ibrit të Rozhajes, është caktuar të zhvillohet në muajin e…

EKSKLUZIVE

Altin Morina kthehet te Bashkimi

BOROZANI/ Arkiv

10 January, 2018 @22:16

Nënkampioni i Superligës së Kosovës në basketboll, Bashkimi, filloi të përforcohet. Portokall-e-zinjtë, e rikthyhen Altin Morinën që ishte dikur pjesë…

BALTIC LEAGUE

27 minuta për Shoshin në humbjen e Pienos

10 January, 2018 @20:21

Pas 7 fitoreve radhazi, skuadra ku aktivizohet Lis Shoshi, Pieno Zvaigzdes, sonte e ka pësuar humbjen e parë në kuadër…

NBA 2018/19

Spektakli në NBA fillon të mërkurën

FOTO / nba.com

15 October, 2018 @16:42

Liga më e fortë e basketbollit në botë, NBA, do të fillojë më 17 tetor. Ndeshja hapëse e stinorit 2018/19…

LOS ANGELES LAKERS

Jamesi i dyfishon çmimet

FOTO / nba.com

15 October, 2018 @16:12

Los Angeles Lakers, përveç se e përforcoi skuadrën me super yllin LeBron James, me ardhjen e tij u ngritën edhe…

LUKA DONCIC

Lind legjenda

Photo Credit: Tyler Upchurch

2 October, 2018 @13:47

Kështu e ka titulluar faqja zyrtare e Dallas Mavericks, debutimin e supertalentit slloven, Luka Doncic te ekipi i tyre. Doncic…

KING JAMES

Si debutoi LeBron Jamesi me Lakersat?

FOTO: nba.com

1 October, 2018 @16:28

Super ylli i Los Angeles Lakersave Lebron James, sot në miqësoren e luajtur kundër Denver Nuggetsit, debutoi për herë të…

DWAYNE WADE

Tregon datën e pensionimit!

Foto: nba.com

17 September, 2018 @9:58

Ylli i Miami Heatit, Dwayne Wade, ka vendosur që të pensionohet nga basketbolli. Wade, përmes një postimi në Instagram, ka…

Të gjitha lajmet nga NBA