Të gjitha lajmet

CEDRICK BOWEN

Rivali i Bashkimit, përforcohet

Foto: sportando

Rivali i Bashkimit, përforcohet

8 January, 2018 @23:21

Skuadra maqedonase, Blokotehna, sot ka zyrtarizuar lojtarin e ri në radhët e saj, para ndeshjes me Bashkimin në kuadër të BIBL, që pritet të zhvillohet më 17 janar.

Cedrick Bowen, alo-qendra amerikane e Akademik Bultexit, është anëtar i ri i Blokotehnës, që është lidere aktuale e BIBL.

Ai ka pasur mesatare prej 9.5 pikëve dhe 4.5 kërcimeve në elitën bullgare me Akademikun përgjatë pjesës vjeshtore të stinorit.DRAGAN SEKELJA

Ylli merr qendër kroate me përvojë

8 January, 2018 @21:49

Skuadra e Golden Eagle Yllit, ka bërë të ditur përmes një njoftimi në faqen zyrtare të klubit në Facebook, se…

LËVIZJE NË SUHAREKË

Ylli ndahet me Morinën

8 January, 2018 @22:55

Vetëm disa minuta pasi që zyrtarizuar ardhjen e qendrës kroate, KB Ylli nga Suhareka ka bërë të ditur se…

FBK

Hapet afati kalimtar dimëror

BOROZANI / Arkiv

8 January, 2018 @17:25

Derisa ekipet kanë zyrtarizuar lojtarët e tyre dhe kalimet dimërore kanë filluar, FBK sot edhe zyrtarisht ka bërë të ditur…

NË RAHOVEC

Loci fillon punën te Rahoveci

Bujar Loci/ BOROZANI/ L. D.

8 January, 2018 @18:20

Trajneri pejan, Bujar Loci, tashmë edhe zyrtarisht ka nisur punën me ekipin e tij të ri, KB Rahoveci. Përmes…

RIKHEHET

Emra rikthehet te Bashkimi

8 January, 2018 @19:00

Basketbollistja prizrenase, Ulpiana Emra, që në stinorin e fundit luajti për Penzën, ndërsa më parë edhe për Prishtinën - do…

SAN ANTONIO SPURS

Kawhi Leonard lëndohet përsëri

Foto: nba.com

8 January, 2018 @14:16

Ylli i San Antonio Spursit, Kawhi Leonard, pas rikthimit të tij nga lëndimi që e pësoi vitin e kaluar gjatë…

KOSOVARI

Enis Sipahi viktimë e licensës

8 January, 2018 @14:05

Basketbollisti me prejardhje nga Kosova, Enis Sipahi, është i detyruar që t’i shikojë ndeshjet jashtë parketit, për shkak të problemeve…

NË ÇEKI

Dardani 11 pikë në fitoren e radhës

Foto: basketball.cl

8 January, 2018 @15:57

Kapiteni i përfaqësueses së Kosovës, Dardan Berisha, ka shënuar 11 pikë në fitoren e radhës të ekipit të tij, Nymburk,…

I SKADON KONTRATA

Sami Hajzeri, i lirë

Sami Hajzeri, duke duartrokitur/ BOROZANI/ L. D.

7 January, 2018 @21:45

Basketbollisti pejan, që mbrojti gjatë stinorit vjeshtor ngjyrat e ekipit debutues në Superligë, Sami Hajzeri, është lojtar i lirë aktualisht.…

STEPHEN CURRY

Tre çerekë, 45 pikë!

Foto: nba.com

7 January, 2018 @10:40

Super ylli i Golden State Warriorsit, Stephen Curry, dje në ndeshjen kundër Los Angeles Clippers, ishte i pakapshëm.

MAGIC - CAVS

James magjik në Orlando

Foto: nba,com

7 January, 2018 @10:32

Cleveland Cavaliers, me anë të super yllit LeBron James, arriti ta mposht Orlando Magicun me rezultat 131-127. Cavsat e kishin…

NË LITUANI

17 minuta për Lis Shoshin në debutim

7 January, 2018 @21:34

Qendra e reprezentacionit të Kosovës në basketboll, Lis Shoshi, që së fundi la Sigal Prishtinën dhe kaloi në elitën e…

TYQUAN BITTING

Rahoveci zyrtarizon Bittingun

Foto: KBRahoveci

6 January, 2018 @22:14

Pas lajmit ekskluziv të botuar sot në Borozani.com për marrëveshjen ndërmjet KB Rahoveci dhe amerikanit Tyquan Bitting, skuadra e…

BLOKOTEHNA - TEUTA

Teuta mposhtet thellë

Foto: KB Teuta/fb

6 February, 2019 @20:32

Skuadra e Teutës është mposhtur thellë në përballjen e sontme të BIBL nga ekipi maqedon Blokotehna. Durrësakat nuk kanë…

KOZUV - BASHKIMI

Humbja e 6 me radhë në BIBL

5 February, 2019 @19:19

Humbja e gjashtë rresht e Bashkimit në Ligën Ballkanike erdhi kundër Kozuvit, ndaj të cilit u mposht me rezultat

KOZUV - BASHKIMI

Ç3: Kozuv afër fitores!

5 February, 2019 @18:41

Pas 30 minutave lojë, rezultati shënon 72-60 në favor të Kozuvit. Igor Kesar aktualisht është koshashënuesi më i mirë te…

KOZUV - BASHKIMI

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Kozuv Bashkimi

5 February, 2019 @18:06

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Kozuv - Bashkimi. Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon 51-32 në favor të…

KOZUV - BASHKIMI

Ç1: +3 për Kozuvin

5 February, 2019 @17:54

Ka përfunduar çereku i parë në ndeshjen Kozuv - Bashkimi, në kuadë të Ligës Ballkanike. Rezultati shënon 23-20 në favor…

Të gjitha lajmet nga Balkan League