Të gjitha lajmet

BILETAT DALIN NË SHITJE

Shqipëria-Izraeli, biletat në shitje

Foto: FSHF

Shqipëria-Izraeli, biletat në shitje

4 August, 2018 @12:54

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka bërë të ditur sot se ka nxjerrë në shitje biletat online për përballjen ndërmjet Shqipërisë dhe Izraelit që zhvillohet më 7 shtator 2018 në 20:45 në Elbasan Arena të Elbasanit. ORARI I TË GJITHA NDESHJEVE TË SHQIPËRISË Biletat shiten në bileta.fshf.org, ndërsa çmimet nisin prej 1 mijë lekë më të lirat deri në 18 mijë lekë për zonën VIP.

ZYRTARE

Barcelona transferon yllin e Bayernit

4 August, 2018 @0:02

Kampionja aktuale e La Ligas, Barcelona, arriti marrëveshje me yllin kilian Arturo Vidal. Katalonasit…

DRITA - DUDELANGE

Drita eliminohet

2 August, 2018 @22:44

Ka përfunduar aventura debutuese, por e gjatë, e Dritës në garat evropiane këtë stinor. Kampionja e Kosovës është eliminuar në…

11-SHET

Formacionet: Drita - Dudelange

2 August, 2018 @19:58

Janë publikuar formacionet startuese të Dritës dhe të Dudelanges.

SHKËMBIM

Juve - Milan, kompletohet shkëmbimi

2 August, 2018 @12:03

Është kompletuar shkëmbimi i shumë përfolur mes Juventusit e Milanit! Kampioni në fuqi i Italisë ka dërguar dyshen Gonzalo Higuain…

EUROPA LEAGUE

Në Mitrovicë për histori!

2 August, 2018 @11:50

Sonte mund të përjetojmë një natë historike në futbollin kosovar! Skuadra kampione e Kosovës, Drita nga Gjilani, sonte luan ndeshjen…

PRISHTINA

Arbnor Morina rikthehet te Prishtina

2 August, 2018 @11:38

Arbnor Morina është rikthyer te Prishtina, por jo si trajner! Ish-trajneri i shumë skuadrave kosovare dhe ish-futbollisti i Prishtinës në…

2018/2019

Liga e Parë - shorti për edicionin e ri

1 August, 2018 @14:07

Është publikuar kalendari për fazën e parë të ndeshjeve të Ligës së Parë të Kosovës në futboll. Më poshtë është…

STARTI I STINORIT

Shorti i Superligës 2018/19

BOROZANI/ Arkiv

1 August, 2018 @13:53

Sot në zyret e FFK-së, është tërhequr shorti për stinorin e ri të Superligës. Po i sjellim së pari çiftet…

ZYRTARE

Lucas Digne zyrtarisht te Evertoni

Foto: Everton FC

1 August, 2018 @11:10

Që nga dita e sotme, Lucas Digne është zyrtarisht lojtar i Evertonit. Mbrojtësi i majtë transferimin e tij nga Barcelona…

SHORTI

Sot hidhet shorti për stinorin 2018/19

Foto: ffk

1 August, 2018 @9:14

Shorti për stinorin 2018/19 në Superligë dhe në Ligë të Parë në futboll, do të hidhet sot. Nga ora 13:00…

SKENDERBEU - TIRANA

Oto John shpëton Skënderbeun

Foto: KFSkenderbeu/fb

22 September, 2018 @23:03

Kësaj radhe, ish golashënuesi më i mirë i Superligës së Kosovës, Oto John, ka shpëtuar Skënderbeun nga humbja.

PARTIZANI - FLAMURTARI

Edhe Partizani mposht Flamurtarin

Foto: FKPartizani/fb

21 September, 2018 @21:44

Pas disfatës në xhiron e kaluar nga Skënderbeu, që ishte e para, Flamurtari ka pësuar edhe sonte. Kësaj radhe ka…

FLAMURTARI - SKËNDERBEU

Oto John vulos derbin shqiptar

Foto: KFSkenderbeu/fb

17 September, 2018 @23:54

Përballja më interesante e xhiros së katërt të Kategorisë Superiore shqiptare, ndërmjet Flamurtarit deri tash të pamposhtur dhe Skënderbeut, ka…

MEDIA TALK

Duro te Drita?!

17 September, 2018 @12:13

Në një artikull të botuar si ekskluziv sot, Panorama Sport ka shkruar se ka kuptuar nga burimet e saja që…

KLODIAN DURO

Kamza zyrtarizon Duron

Foto: FKKamza/fb

5 September, 2018 @22:49

Skuadra nga Kategoria Superiore shqiptare, Kamza, ka zyrtarizuar si trajner të ri të ekipit, ish futbollistin e kombëtares, Klodian Duro.…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore