Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FTESAT E PARA TE BRAZILIANIT

Silvinho publikon listën e Shqipërisë për ndeshjet e marsit

Silvinho publikon listën e Shqipërisë për ndeshjet e marsit


17 March, 2023 @12:07

Lista e parë e përzgjedhësit të ri të Shqipërisë Sylvinho, ndërsa kuqezinjtë do të kenë detyrë të vështirë në ndeshje ndaj Polonisë.

Para pak momentesh selektori i parë brazilian i Shqipërisë ka publikuar ftesat, ndërsa vërehet mungesa e madhe, e pritur e Armando Brojës, që është i lënduar.

Përndryshe, nga lojtarët tjerë, thuajse të gjithë janë të pritur në 23-shen e Sylvinhos.

“Trajneri i Kombëtares shqiptare, Sylvio Mendes Campos Junior ka shpallur sot listën me emrat e 23 lojtarëve që do të grumbullohen për ndeshjen e parë në Kualifikueset e Euro 2024 ndaj Polonisë, që do të luhet më 27 mars 2023. Për premierën e tij kuqezi, tekniku brazilian ka përfshirë disa emra të rinj krahasuar me ndeshjet e fundit si Jon Mersinaj, Andi Hadroj, Jasir Asani, Lindon Selahi dhe Anis Mehmeti. Ndërsa pjesa tjetër është thuajse i njëjti grup që mori pjesë në edicionin e fundit të Ligës së Kombeve me pak ndryshime.” - ka shkruar njoftimi i FSHF-së.

ORARI I TE GJITHA NDESHJEVE

Portierë: Etrit Berisha, Thomas Strakosha, Elhan Kastrati;

Mbrojtës: Elseid Hysaj, Ivan Balliu, Ardian Ismajli, Fred Veseli, Ermir Lenjani, Jon Mersinaj, Marash Kumbulla, Andi Hadroj.

Mesfushorë: Qazim Laçi, Jasir Asani, Kristjan Asllani, Klaus Gjasula, Amir Abrashi, Ylber Ramadani, Lindon Selahi, Nedim Bajrami, Anis Mehmeti.

Sulmues: Sokol Cikalleshi, Myrto Uzuni, Taulant Seferi.

Albania


IZRAELI PUBLIKON FTESA

Izraeli publikon listën e lojtarëve kundër Kosovës

Kualifikimet për Evropian/Kosova

Izraeli publikon listën e lojtarëve kundër Kosovës

17/03/23 @ 11:44

KREU I FFF-së

Le Graet dorëhiqet!

Kualifikimet për Evropian/International

Le Graet dorëhiqet!

28/02/23 @ 15:38

KAMPANJA E FFK-së

Me Kosovën në Evropian, kampanja e FFK-së për kualifikimet në EURO

Kualifikimet për Evropian/FFK Superliga/Kosova

Me Kosovën në Evropian, kampanja e FFK-së për kualifikimet në EURO

25/02/23 @ 11:14

FERNANDO SANTOS PËRSËRI KUNDËRSHTAR I SHQIPËRISË

Rivali i Shqipërisë, emëron trajnerin e njohur

Kualifikimet për Evropian/International

Rivali i Shqipërisë, emëron trajnerin e njohur

25/01/23 @ 15:27

GJOBË, SUSPENDIM I PJESËRISHËM STADIUMI DHE DËNIME PËR FUTBOLLISTË

Pikat për të cilat FIFA dënoi Serbinë për ngjarjet e Botërorit

Kualifikimet për Evropian/International

Pikat për të cilat FIFA dënoi Serbinë për ngjarjet e Botërorit

14/01/23 @ 13:02

PAS REKOMANDIMIT TË KOMISIONIT TË ETIKËS

Pas presionit, dorëhiqet Noël Le Graët

Kualifikimet për Evropian/Ligue 1/Transfere

Pas presionit, dorëhiqet Noël Le Graët

11/01/23 @ 18:22

I KËRKOHET DORËHEQJA

Kreut të Federatës së Francës i kërkohet dorëheqja pas komenteve ndaj Zidane-it

Kualifikimet për Evropian/Ligue 1/International

Kreut të Federatës së Francës i kërkohet dorëheqja pas komenteve ndaj Zidane-it

11/01/23 @ 00:23

NË RRUGË PËR EURO 2024

Rivali i Shqipërisë në kualifikime, në bisedime me Gerrardin

Kualifikimet për Evropian/International/Transfere

Rivali i Shqipërisë në kualifikime, në bisedime me Gerrardin

10/01/23 @ 23:09

PORTUGALIA PREZANTON SELEKTORIN SPANJOLL

Portugalia kërkon gjithmonë fitore - prezantohet Roberto Martinez!

Kualifikimet për Evropian/International/Transfere

Portugalia kërkon gjithmonë fitore - prezantohet Roberto Martinez!

09/01/23 @ 14:42

PREZANTOHET PËRZGJEDHËSI DHE STAFI I TIJ

Sylvinho vjen me objektiv: Shqipëria në EURO 2024

Kualifikimet për Evropian/Shqipëria/Transfere

Sylvinho vjen me objektiv: Shqipëria në EURO 2024

09/01/23 @ 14:12


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Evropian