Të gjitha lajmet

NIANG

S’kam frikë nga Barça

REUTERS/Alessandro Garofalo

S’kam frikë nga Barça

17 January, 2013 @15:38

Pas ditëve të vështira në grup, Milan arriti që të dalë në vendin e dytë për të kaluar fazën grupore dhe për t’u renditur te ekipet e së tetës së finales së Ligës së Kampionëve. 

Sulmuesi i ri i Milanit, M’Baye Niang, është shprehur optimist për duelin ndaj Barcelonës, që e përcaktoi shorti. 

“Nuk frikësohem nga Barcelona. Messi është i jashtëzakonshëm, por aty ka edhe lojtarë që mund të mposhten. Shpresoj se do ta tregojmë fuqinë tonë kur të takohemi me ata,” ka thënë i riu Niang për La Gazzetta dello Sport sot. 

Ndeshja e parë ndërmjet Milanit dhe Barcelonës luhet në San Siro me 13 shkurt. 

ARSENAL 4-0 NEWCASTLE UNITED

Fitorja më e thellë e stinorit, për pozitë të dhjetë

Foto: premierleague.com

16 February, 2020 @19:31

Arsenal ka shënuar fitoren më të thellë të këtij stinori, 4-0 [Auba 54, Pepe 57, Ozil 90, Lacazette 90] për…

PAS FINALES

Tifozi që kërceu nga tribunat për të arritur Kupën, në gjendje të mirë

16 February, 2020 @17:02

Një tifoz pejan mbrëmë, kishte kërcyer nga tribunat e Mizahir Ismës për të arritur deri te Kupa e për ta…

TURNE MIQËSOR PËR FUTBOLLISTET/ËT

Vajzat e djemtë U19 të Kosovës, për Pavarësi në Itali

Foto: FFK

16 February, 2020 @16:42

Dy ekipet kombëtare të Kosovës U19 në konkurrencën e meshkujve dhe Kombëtarja e femrave janë ftuar në turnetë që do…

DUELET PARAKUALIFIKUESE

Terminet e stërvitjeve të Kosovës, nesër grumbullimi i parë

Foto: FBK

16 February, 2020 @16:35

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll do të bëj grumbullimin e parë të saj për këtë vit nesër, ku për herë…

DUELET E DITËS

Partizani shfrytëzon gabimet e kryesuesve, Flamurtari arrin fitoren e parë të stinorit

16 February, 2020 @16:20

Janë zhvilluar tre ndeshjet e ditës në Kategorinë Superiore shqiptare, derisa Kukësi nuk ka arritur të shfyrtëzojë kiksin e Tiranës…

Të gjitha lajmet nga