Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DUELET E DITËS

Suhareka vendase për Prizrenin

Foto: FBK

Suhareka vendase për Prizrenin


25 September, 2021 @10:02

Duelet e xhiros së tretë të Superligës së Kosovës në basketboll nisin sot, ndërsa Prizreni-16 do të jetë vendas në Suharekë ndaj ekipit suharekas dhe kampionit aktual të Kosovës, GE Ylli.

Palestra Sezai Surroi në Prizren është bërë qendër vaksinimi ndaj Covid-19, prandaj skuadrat po shtegëtojnë në palestrat tjera për të zhvilluar duelet e elitës së basketbollit.

Kjo llogaritet të jetë ndeshja më interesante e kësaj xhiroje, ndërsa nis sonte me fillim prej orës 19:00.

ORARI dhe TABELA AKTUALE

Ndërsa në ora 17:00 ndeshja që e hap xhiron luhet mes Dritës dhe Trepçës. Trepça hyn në këtë ndeshje pas dënimit të madh të pranuar nga FBK-ja pas incidentit “Koljevic” në Minatori, ndërsa ka tre lojtarë të suspenduar.

Gjilanasit, përkundër se aktualisht kanë një të huaj në ekip dhe vendorët e zakonshëm, pritet të bëjnë diç më shumë në këtë ndeshje.


NË KRYEQYTET

Prishtina zyrtarizon playin, Dachon Burke

FBK Superliga/Balkan League

Prishtina zyrtarizon playin, Dachon Burke

24/09/21 @ 16:11

DUELET E XHIROS III

Dy ekipet me trofetë e fundit, takohen të shtunën

FBK Superliga

Dy ekipet me trofetë e fundit, takohen të shtunën

23/09/21 @ 16:52

PARA FILLIMIT TË STINORIT

Liga Unike: Caktohet data e shortit dhe inspektimi

Liga Unike/FBK Superliga/FBK Liga e Femrave/Shqipëria/International/Liga tjera

Liga Unike: Caktohet data e shortit dhe inspektimi

23/09/21 @ 14:27

FEDERATA

FBK siguron sponsor teknik

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

FBK siguron sponsor teknik

23/09/21 @ 11:09

LIGA BALLKANIKE

Kampioni i Bullgarisë në BIBL, futet në grup me KB Peja

Balkan League

Kampioni i Bullgarisë në BIBL, futet në grup me KB Peja

22/09/21 @ 15:14

NGA INFORMATORI NR 2

Edhe Ylli e Rahoveci gjobiten nga KG

FBK Superliga

Edhe Ylli e Rahoveci gjobiten nga KG

22/09/21 @ 09:19

NË KRYEQYTET

Prishtina zyrtarizon playin, Dachon Burke

FBK Superliga/Balkan League

Prishtina zyrtarizon playin, Dachon Burke

24/09/21 @ 16:11

DUELET E XHIROS III

Dy ekipet me trofetë e fundit, takohen të shtunën

FBK Superliga

Dy ekipet me trofetë e fundit, takohen të shtunën

23/09/21 @ 16:52

PARA FILLIMIT TË STINORIT

Liga Unike: Caktohet data e shortit dhe inspektimi

Liga Unike/FBK Superliga/FBK Liga e Femrave/Shqipëria/International/Liga tjera

Liga Unike: Caktohet data e shortit dhe inspektimi

23/09/21 @ 14:27

FEDERATA

FBK siguron sponsor teknik

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

FBK siguron sponsor teknik

23/09/21 @ 11:09

NGA INFORMATORI NR 2

Edhe Ylli e Rahoveci gjobiten nga KG

FBK Superliga

Edhe Ylli e Rahoveci gjobiten nga KG

22/09/21 @ 09:19

PAS INCIDENTIT TREPÇA-PRIZRENI

Gjobë mbi 8 mijë euro për Trepçën, reagime nga të dyja palët

FBK Superliga

Gjobë mbi 8 mijë euro për Trepçën, reagime nga të dyja palët

21/09/21 @ 22:07

NGA SUPERLIGA

Statistikat e përgjithshme të ekipeve, pas dy xhirove

FBK Superliga

Statistikat e përgjithshme të ekipeve, pas dy xhirove

21/09/21 @ 15:34

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (II)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (II)

20/09/21 @ 20:13

KARAGAÇ

Stephen Maxwell zyrtarizohet si lojtar i ri i KB Peja

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League/Transfere

Stephen Maxwell zyrtarizohet si lojtar i ri i KB Peja

20/09/21 @ 16:06

NGA FBK

Drilon Hajrizi - MVP i xhiros (II)

FBK Superliga

Drilon Hajrizi - MVP i xhiros (II)

20/09/21 @ 15:54


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga