Të gjitha lajmet

ALBANIAN FINAL SERIES GAME 4

Super finale në Shqipëri, shkon në ndeshjen e pestë

Super finale në Shqipëri, shkon në ndeshjen e pestë

15 May, 2019 @22:01

Teuta ka shënuar fitore në ndeshjen e katërt të serisë finale të PlayOffit të Shqipërisë për të barazuar serinë ndaj Goga Basketit 2-2.

Teuta mposhti Gogën 81-71 sonte dhe kështu serinë finale e çoi në ndeshjen e pestë vendimtare, që do të zhvillohet në Tiranë, pasi që Goga Basket ka epërsinë e terrenit vendas.

Më efikasi në fitoren e Teutës sonte ka qenë Gent Lasku me 19 pikë të shënuara, derisa nga 16 në fitore kanë shtuar C J Wilson dhe Julian Hamati.

Te Goga më i dalluari ka qenë Nikola Dokovic me 24 pikë, derisa nga 13 kanë shtuar Aaron Moss dhe Griffin Ramme.

RAJON

Kroacia zyrtarizon trajnerin e ri

Foto: HRTSport/via GoogleImages

10 May, 2019 @15:15

Federeta e Basketbollit të Kroacisë ka emëruar trajner të ri të reprezentacionit ish basketbollistin Veljko Mrsic. Ai sot është…

VOTIMET

Mulaomerovic më i miri i FIBA Europe Cup 18/19

8 May, 2019 @13:08

Trajneri i reprezentacionit të Kosovës dhe i Prishtinës, Damir Mulaomerovic, është përzgjedhur trajneri më i mirë i sezonit në FIBA…

TOP 3 / FIBA EUROPE CUP

Dy ish-lojtarët e Prishtinës në TOP3 të FIBA Europe Cup

8 May, 2019 @12:52

Me votat e fansave të FIBA Europe Cup, dy ish-lojtarët e Prishtinës u futën në TOP 3shen e kësaj gare. …

SERIA FINALE E SHQIPËRISË

Teuta merr epërsinë në serinë finale

5 May, 2019 @21:38

Teuta ka shënuar fitore si mysafir në ndeshjen e parë të serisë finale të PlayOffit të kampionatit shqiptar, duke fituar…

OLIVIER WURZBURG - DINAMO SASSARI

Dinamo fiton Fiba Europe Cup

1 May, 2019 @21:07

Skuadra italiane Dinamo Sassari, duke e mposhtur skuadrën gjermane Oliver Wurzburg në dy ndeshjet finale, u shpall kampion në Fiba…

Të gjitha lajmet nga International