Të gjitha lajmet

TEUTA - TIRANA

Teuta fiton derbin në fund

Foto: KBTeuta/fb

Teuta fiton derbin në fund

10 March, 2019 @22:47

Ndeshja derbi e Superligës së Shqipërisë në basketboll zhvilluar sonte në Ramaza Njala të Durrësit ka përfunduar me fitoren e Teutës ndaj Tiranës, me një pikë dallim, 85-84 [20-13, 14-20, 16-19 dhe 25-22].

Më efikasi te Teuta në fitore sonte ka qenë amerikani CJ Wilson me 27 pikë, ndërsa Endrit Hysenagolli me 16 pikë e Gent Lasku me 15 të tjera kanë qenë basketbollistët tjerë që kanë shënuar pikë dyshifrore në fitore.

Te Tirana nuk kanë mjaftuar 24 pikët e Bruno Daliut për të rrëmbyer fitoren pranë detit.

Pas kësaj ndeshjeje, Teuta ka bilanc 11-4 ndërsa Tirana 7-8. Lidere e Superligës shqiptare mbetet Goga Basket, me bilanc 12-3.

KAMPION I SHQIPËRISË

Goga Basket kampione e Shqipërisë

20 May, 2019 @23:36

Pas fitores në ndeshjen e pestë dhe finale të serisë së PlayOffit 81-60, Goga Basket është shpallë kampione e Shqipërisë…

ALBANIAN FINAL SERIES GAME 4

Super finale në Shqipëri, shkon në ndeshjen e pestë

15 May, 2019 @22:01

Teuta ka shënuar fitore në ndeshjen e katërt të serisë finale të PlayOffit të Shqipërisë për të barazuar serinë ndaj…

RAJON

Kroacia zyrtarizon trajnerin e ri

Foto: HRTSport/via GoogleImages

10 May, 2019 @15:15

Federeta e Basketbollit të Kroacisë ka emëruar trajner të ri të reprezentacionit ish basketbollistin Veljko Mrsic. Ai sot është…

VOTIMET

Mulaomerovic më i miri i FIBA Europe Cup 18/19

8 May, 2019 @13:08

Trajneri i reprezentacionit të Kosovës dhe i Prishtinës, Damir Mulaomerovic, është përzgjedhur trajneri më i mirë i sezonit në FIBA…

TOP 3 / FIBA EUROPE CUP

Dy ish-lojtarët e Prishtinës në TOP3 të FIBA Europe Cup

8 May, 2019 @12:52

Me votat e fansave të FIBA Europe Cup, dy ish-lojtarët e Prishtinës u futën në TOP 3shen e kësaj gare. …

Të gjitha lajmet nga International