Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (XVII)

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (XVII)


26 March, 2022 @10:40

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 17 në Ligën e Parë në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Ekipin e javës e përbëjnë:

1.Sam Taylor (Istogu) 22 pikë, 13 asistime, 8 kërcime, 2 topa të rrëmbyer
2.Jordan Robinson (New Basket) 42 pikë, 11 kërcime, 6 topa të rrëmbyer, 2 asistime
3.Mirlind Zekaj (Dukagjini) 26 pikë, 9 kërcime, 6 asistime
4.Besnik Azemi (Vëllaznimi) 21 pikë, 10 kërcime, 5 asistime, 3 topa të rrëmbyer, 2 bllokada
5.Dion Haxhosaj (Prishtina e Re) 18 pikë, 15 kërcime, 4 bllokada, 2 asistime, 2 topa të rrëmbyer


PRISHTINA E RE - FERONIKELI

Prishtina e Re nuk gabon, siguron Play Offin

FBK Liga e Parë

Prishtina e Re nuk gabon, siguron Play Offin

26/03/22 @ 00:04

DUKAGJINI - BOREA

KB Dukagjini siguron Ligën e Parë

FBK Liga e Parë

KB Dukagjini siguron Ligën e Parë

25/03/22 @ 23:35

MH PRISHTINA - AS PRISHTINA

MH Prishtina shënon fitore jetike, PlayOuti vendoset në xhiron e fundit

FBK Liga e Parë

MH Prishtina shënon fitore jetike, PlayOuti vendoset në xhiron e fundit

25/03/22 @ 23:06

NEW BASKET - VUSHTRRIA

New Basket me një këmbë në Play Off

FBK Liga e Parë

New Basket me një këmbë në Play Off

25/03/22 @ 22:46

VËLLAZNIMI - ISTOGU

Istogu dërgon ndeshjen në vazhdime, lideri tregon forcën në OT

FBK Liga e Parë

Istogu dërgon ndeshjen në vazhdime, lideri tregon forcën në OT

25/03/22 @ 21:23

TRANSFERET TE LIGA E PARË!

Liga e Parë e meshkujve - të gjitha përforcimet e afatit kalimtar

FBK Liga e Parë/Transfere

Liga e Parë e meshkujve - të gjitha përforcimet e afatit kalimtar

16/08/23 @ 11:40

VAZHDOJNË

Erhan Sholla mbetet te KB Vushtrria

FBK Liga e Parë/Transfere

Erhan Sholla mbetet te KB Vushtrria

26/07/23 @ 15:59

NJOFTIMI I VUSHTRRIASVE: KËRKOJNË SUPERLIGËN!

KB Vushtrria synon Superligën!

FBK Liga e Parë

KB Vushtrria synon Superligën!

18/07/23 @ 12:20

3 PËRFORCIME

Bora shton përvojë dhe rini në ekip!

FBK Liga e Parë/Transfere

Bora shton përvojë dhe rini në ekip!

05/07/23 @ 22:19

VRESHTARËT DALIN ME REAGIM

KB Rahoveci reagon ndaj lojtarëve, tregon dëshmitë për paga

FBK Liga e Parë/Transfere

KB Rahoveci reagon ndaj lojtarëve, tregon dëshmitë për paga

02/07/23 @ 21:45

KB RAHOVECI NUK I KA PAGUAR DISA LOJTARË!

Bordi i KB Rahovecit dorëhiqet, lojtarët ankohen për paga!

FBK Liga e Parë/International

Bordi i KB Rahovecit dorëhiqet, lojtarët ankohen për paga!

02/07/23 @ 20:00

NIS KONSOLIDIMI I EKIPIT PËR 2023/24

KB Bora nis kompletimin e ekipit për stinorin e radhës

FBK Liga e Parë/Transfere

KB Bora nis kompletimin e ekipit për stinorin e radhës

29/06/23 @ 13:42

PRIZRENI SIGURON SUPERLIGËN 23/24

Prizreni me 2-0 fiton PlayOutin dhe siguron Superligën 23/24

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Prizreni me 2-0 fiton PlayOutin dhe siguron Superligën 23/24

09/04/23 @ 00:22

TRIUMF I MADH, QË POTHUAJ SIGURON SUPERLIGËN

Pa asnjë ndërrim! Prizreni merr epërsinë 1-0 në PlayOut

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Pa asnjë ndërrim! Prizreni merr epërsinë 1-0 në PlayOut

05/04/23 @ 21:57

PARA ÇEREKUT TË FUNDIT

Prizreni thellon epërsinë, pranë fitores

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Prizreni thellon epërsinë, pranë fitores

05/04/23 @ 21:39


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë