Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VËLLAZNIMI - ISTOGU

Istogu dërgon ndeshjen në vazhdime, lideri tregon forcën në OT

Istogu dërgon ndeshjen në vazhdime, lideri tregon forcën në OT


25 March, 2022 @21:23

Lideri i Ligës së Parë, Vëllaznimi, në ndeshjen kundër Istogut, u “lëkund”, por nuk u “rrëzua”.

Skuadra gjakovare e mposhti kundërshtarin në vazhdime me rezultat 85-79.

Vëllaznimi ishte në epërsi prej 3 pikëshe në fund të ndeshjes, derisa në 4 sekonda para përfundit të ndeshjes, u faulua lojtari i Istogut, Dardan Maxharaj, në tentimin e tij për 3 pikë.

Dardani ishte i saktë në 3 tentimet e tij nga gjuajtja e lirë dhe ndeshje shkoi në vazhdime.

E në vazhdime Vëllaznimi duke shënuar 12 pikë e pësuar 6 sosh, arriti fitoren e radhës në Ligën e Parë.

Michael Green ishte koshashënuesi më i mirë me 22 pikë, derisa u dalluan edhe Besnik Azemi me 21 pikë e 10 kërcime, Atik Koshi me 17 pikë dhe Ujkan Karanezi me 14 pikë e 11 kërcime.

Në anën tjetër te Istogu Sam Taylor luajti me 22 pikë, 13 asistime e 8 kërcime, Andi Kabashi me 19 pikë dhe Dardan Maxharaj me 13 pikë.

TABELA AKTUALE

Vëllaznimi ka një seri prej 17 fitoreve rresh në 17 ndeshje të zhvilluar, derisa Istogu me 10 fitore e 7 humbje gjendet në pozitën e tretë.

Në xhiron e fundit të stinorit të rregullt, Vëllaznimi takohet me Feronikelin, kurse Istogu me New Basket.


ORARI DHE NDESHJET E XHIROS XXIV

Vetëm Trepça e sigurt këtë xhiro

FBK Superliga

Vetëm Trepça e sigurt këtë xhiro

25/03/22 @ 14:03

TIRANA - KAMZA

Tirana fiton, përcaktohet renditja përfundimtare e Ligës Unike

Liga Unike

Tirana fiton, përcaktohet renditja përfundimtare e Ligës Unike

24/03/22 @ 21:29

FINALJA E MADHE

1 pikë dallim mjaftoi! KBF Prishtina kampione e Ligës Unike

Liga Unike

1 pikë dallim mjaftoi! KBF Prishtina kampione e Ligës Unike

24/03/22 @ 21:02

VIDEO

Highlights: Prizreni’16 - Ylli

Liga Unike/FBK Superliga

Highlights: Prizreni’16 - Ylli

24/03/22 @ 20:42

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (XVI)

FBK Liga e Parë

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (XVI)

24/03/22 @ 20:16

PP: PENZA - PRISHTINA

Prishtina mbyll në epërsi pjesën e parë të finales

Liga Unike

Prishtina mbyll në epërsi pjesën e parë të finales

24/03/22 @ 19:47

NDESHJA PER MEDALJEN E BRONZTE

Bashkimi fiton, merr të bronztën në Ligën Unike

Liga Unike

Bashkimi fiton, merr të bronztën në Ligën Unike

24/03/22 @ 19:09

PRIZRENI - YLLI

Ylli fiton bindshëm ndaj Prizrenit, lider në të dyja ligat

Liga Unike/FBK Superliga

Ylli fiton bindshëm ndaj Prizrenit, lider në të dyja ligat

24/03/22 @ 18:38

VUSHTRRIA FITON!

Vushtrria shënon fitoren e tretë me radhë

FBK Liga e Parë

Vushtrria shënon fitoren e tretë me radhë

19/11/23 @ 17:01

FITORE E RADHËS, FORMA PERFEKTE VAZHDON!

Bora e pamëshirshme ndaj kundërshtarëve

FBK Liga e Parë

Bora e pamëshirshme ndaj kundërshtarëve

16/11/23 @ 22:25

FITORE PËR VUSHTRRINË!

Vushtrria pa problem ndaj Gjakovës së Re

FBK Liga e Parë

Vushtrria pa problem ndaj Gjakovës së Re

09/11/23 @ 21:48

FITORE E RADHËS PËR KOSOVARIN!

Kosova mposht Kerasanin dhe ngritet në renditje

FBK Liga e Parë

Kosova mposht Kerasanin dhe ngritet në renditje

03/11/23 @ 19:59

VENDIMI I KG-së

AS Pristina përjashtohet nga garat e Ligës së Parë!

FBK Liga e Parë

AS Pristina përjashtohet nga garat e Ligës së Parë!

31/10/23 @ 22:52

MPOSHTIN GJAKOVARËT

Kosovari bindshëm ndaj Gjakovës së Re

FBK Liga e Parë

Kosovari bindshëm ndaj Gjakovës së Re

31/10/23 @ 22:18

VAZHDON ME FITORE!

E dyta me radhë për Dritën

FBK Liga e Parë

E dyta me radhë për Dritën

31/10/23 @ 22:12

E PESTA ME RADHË

Bora vazhdon me fitore

FBK Liga e Parë

Bora vazhdon me fitore

31/10/23 @ 22:10

FITORJA E PARË!

Drita arrin fitoren e parë, duke lënë Gjakovën e Re pa fitore!

FBK Liga e Parë

Drita arrin fitoren e parë, duke lënë Gjakovën e Re pa fitore!

27/10/23 @ 22:33

IA SHKAKTOJNË HUMBJEN E PARË KOSOVARIT

Bora e pamposhtur, vazhdon kryesimin

FBK Liga e Parë

Bora e pamposhtur, vazhdon kryesimin

21/10/23 @ 10:50


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë