Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DUKAGJINI - BOREA

KB Dukagjini siguron Ligën e Parë

KB Dukagjini siguron Ligën e Parë


25 March, 2022 @23:35

Me fitoren kundër Boreas me rezultat 87-75, KB Dukagjini ka siguruar mbijetesën në Ligën e Parë.

Dukagjini në asnjë minutë nuk e lëshoi epërsinë ndaj kundërshtarit dhe ka regjistruar fitoren më të rëndësishme të stinorit.

Mirlind Zekaj me 26 pikë, 9 kërcime e 6 asistime, Shpat Syla me 25 pikë e 8 kërcime, Nicholas Paul me 16 pikë e 14 kërcime dhe Bujar Qeku me 15 pikë ishin më të mirët te Dukagjini.

Në anën tjetër te Borea Genc Matoshi luajti me 21 pikë, Sokol Nila me 19 pikë dhe Valtrim Kastrati me 18 pikë e 23 kërcime.

TABELA AKTUALE

Dukagjini ka bilanc prej 7 fitoreve e 10 humbjeve, kurse Borea prej 8 fitoreve e 9 humbje.

Në xhiron e fundit të stinorit të rregullt, Dukagjini përballet me AS Prishtinën, derisa Borea me Prishtinën e Re.


MH PRISHTINA - AS PRISHTINA

MH Prishtina shënon fitore jetike, PlayOuti vendoset në xhiron e fundit

FBK Liga e Parë

MH Prishtina shënon fitore jetike, PlayOuti vendoset në xhiron e fundit

25/03/22 @ 23:06

NEW BASKET - VUSHTRRIA

New Basket me një këmbë në Play Off

FBK Liga e Parë

New Basket me një këmbë në Play Off

25/03/22 @ 22:46

VËLLAZNIMI - ISTOGU

Istogu dërgon ndeshjen në vazhdime, lideri tregon forcën në OT

FBK Liga e Parë

Istogu dërgon ndeshjen në vazhdime, lideri tregon forcën në OT

25/03/22 @ 21:23

ORARI DHE NDESHJET E XHIROS XXIV

Vetëm Trepça e sigurt këtë xhiro

FBK Superliga

Vetëm Trepça e sigurt këtë xhiro

25/03/22 @ 14:03

TIRANA - KAMZA

Tirana fiton, përcaktohet renditja përfundimtare e Ligës Unike

Liga Unike

Tirana fiton, përcaktohet renditja përfundimtare e Ligës Unike

24/03/22 @ 21:29

FINALJA E MADHE

1 pikë dallim mjaftoi! KBF Prishtina kampione e Ligës Unike

Liga Unike

1 pikë dallim mjaftoi! KBF Prishtina kampione e Ligës Unike

24/03/22 @ 21:02

VIDEO

Highlights: Prizreni’16 - Ylli

Liga Unike/FBK Superliga

Highlights: Prizreni’16 - Ylli

24/03/22 @ 20:42

TRANSFERET TE LIGA E PARË!

Liga e Parë e meshkujve - të gjitha përforcimet e afatit kalimtar

FBK Liga e Parë/Transfere

Liga e Parë e meshkujve - të gjitha përforcimet e afatit kalimtar

16/08/23 @ 11:40

VAZHDOJNË

Erhan Sholla mbetet te KB Vushtrria

FBK Liga e Parë/Transfere

Erhan Sholla mbetet te KB Vushtrria

26/07/23 @ 15:59

NJOFTIMI I VUSHTRRIASVE: KËRKOJNË SUPERLIGËN!

KB Vushtrria synon Superligën!

FBK Liga e Parë

KB Vushtrria synon Superligën!

18/07/23 @ 12:20

3 PËRFORCIME

Bora shton përvojë dhe rini në ekip!

FBK Liga e Parë/Transfere

Bora shton përvojë dhe rini në ekip!

05/07/23 @ 22:19

VRESHTARËT DALIN ME REAGIM

KB Rahoveci reagon ndaj lojtarëve, tregon dëshmitë për paga

FBK Liga e Parë/Transfere

KB Rahoveci reagon ndaj lojtarëve, tregon dëshmitë për paga

02/07/23 @ 21:45

KB RAHOVECI NUK I KA PAGUAR DISA LOJTARË!

Bordi i KB Rahovecit dorëhiqet, lojtarët ankohen për paga!

FBK Liga e Parë/International

Bordi i KB Rahovecit dorëhiqet, lojtarët ankohen për paga!

02/07/23 @ 20:00

NIS KONSOLIDIMI I EKIPIT PËR 2023/24

KB Bora nis kompletimin e ekipit për stinorin e radhës

FBK Liga e Parë/Transfere

KB Bora nis kompletimin e ekipit për stinorin e radhës

29/06/23 @ 13:42

PRIZRENI SIGURON SUPERLIGËN 23/24

Prizreni me 2-0 fiton PlayOutin dhe siguron Superligën 23/24

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Prizreni me 2-0 fiton PlayOutin dhe siguron Superligën 23/24

09/04/23 @ 00:22

TRIUMF I MADH, QË POTHUAJ SIGURON SUPERLIGËN

Pa asnjë ndërrim! Prizreni merr epërsinë 1-0 në PlayOut

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Pa asnjë ndërrim! Prizreni merr epërsinë 1-0 në PlayOut

05/04/23 @ 21:57

PARA ÇEREKUT TË FUNDIT

Prizreni thellon epërsinë, pranë fitores

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Prizreni thellon epërsinë, pranë fitores

05/04/23 @ 21:39


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë