Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (XXVIII)

TOP 5-shja e javës në Superligë (XXVIII)


12 April, 2021 @22:33

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 28 në Superligën e Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Ekipin e javës e përbëjnë:

1.Drilon Hajrizi (Trepça) 28 pikë, 11 kërcime, 9 asistime, 3 topa të rrëmbyer
2.Tevin Mack (Prishtina) 38 pikë, 4 asistime, 4 topa të rrëmbyer, 3 kërcime
3.Josh Martin (Prizreni) 21 pikë, 18 kërcime, 1 asistim, 1 top të rrrëmbyer, 1 bllokadë
4.Ed Daniel (Prizreni) 17 pikë, 20 kërcime, 3 asistime, 1 top të rrëmbyer, 1 bllokadë
5.Brandon Walters (Peja) 30 pikë, 15 kërcime, 1 asistim


PLAY OFF - LIGA E FEMRAVE

Penza finaliste, Cooper heroina e ndeshjes

FBK Liga e Femrave

Penza finaliste, Cooper heroina e ndeshjes

12/04/21 @ 20:52

PLAY OFF - LIGA E PARË

Istogu një hap larg finales

FBK Liga e Parë

Istogu një hap larg finales

12/04/21 @ 19:22

STARTING FIVE

Pesëshet e para: KBF Penza - KBF Prishtina

FBK Liga e Femrave

Pesëshet e para: KBF Penza - KBF Prishtina

12/04/21 @ 18:58

GAME 2: KBF VËLLAZNIMI - KBF BASHKIMI

Aisha dhe Daci shkëlqejnë, KBF Bashkimi në finale

FBK Liga e Femrave

Aisha dhe Daci shkëlqejnë, KBF Bashkimi në finale

12/04/21 @ 17:50

NGA GJAKOVA

Vëllaznimi paralajmëron rikthim më të fortë

FBK Superliga

Vëllaznimi paralajmëron rikthim më të fortë

12/04/21 @ 16:17

STARTING FIVE

Pesëshet e para: KBF Vëllaznimi - KBF Bashkimi

FBK Liga e Femrave

Pesëshet e para: KBF Vëllaznimi - KBF Bashkimi

12/04/21 @ 15:59

PLAY OFFI

Sot fillojnë gjysmëfinalet e Play Offit në Ligën e Parë

FBK Liga e Parë

Sot fillojnë gjysmëfinalet e Play Offit në Ligën e Parë

12/04/21 @ 11:39

GAME 2: KBF PENZA - KBF PRISHTINA

Ndeshja jetike për Prishtinën, Penza kërkon finalen

FBK Liga e Femrave

Ndeshja jetike për Prishtinën, Penza kërkon finalen

12/04/21 @ 08:54

NGA ISH-LOJTARI VJEN MOTIVIMI

Samir Shaptahovic me letër motivuese për Pejën!

FBK Superliga

Samir Shaptahovic me letër motivuese për Pejën!

10/05/21 @ 22:28

TRAJNERI I VITIT

Ish lojtari i Bashkimit dhe Pejës shpallet trajner i vitit në Belgjikë

FBK Superliga

Ish lojtari i Bashkimit dhe Pejës shpallet trajner i vitit në Belgjikë

10/05/21 @ 17:34

SERIA FINALE

A do të vendoset të martën në Karagaç?

FBK Superliga

A do të vendoset të martën në Karagaç?

10/05/21 @ 00:10

ADIS BECIRAGIC

Beciragic: Për 45 ditë kemi pasur 16 ndeshje, energjia e bëri dallimin

FBK Superliga

Beciragic: Për 45 ditë kemi pasur 16 ndeshje, energjia e bëri dallimin

09/05/21 @ 23:21

A DO TE LUAJE NE NDESHJEN E RADHES?

Lëndimi i Dendyt, Peja do të del me njoftim

FBK Superliga

Lëndimi i Dendyt, Peja do të del me njoftim

09/05/21 @ 23:19

DRAGAN RADOVIC

Radovic: Loja ishte në duart tona, vështirë të mbijetojmë me këto mungesa

FBK Superliga

Radovic: Loja ishte në duart tona, vështirë të mbijetojmë me këto mungesa

09/05/21 @ 23:00

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Golden Eagle Ylli - Peja

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Golden Eagle Ylli - Peja

09/05/21 @ 22:58

ERJON KASTRATI

Erjon Kastrati flet pas fitores ndaj Pejës

FBK Superliga

Erjon Kastrati flet pas fitores ndaj Pejës

09/05/21 @ 22:45

GOLDEN EAGLE YLLI - PEJA

Përmbysje e madhe në fund, treshja e Erjonit vendimtare për fitore

FBK Superliga

Përmbysje e madhe në fund, treshja e Erjonit vendimtare për fitore

09/05/21 @ 22:05

FINALS: YLLI-PEJA

Ç3: Gjithça e barabartë, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: Gjithça e barabartë, edhe 10 minuta lojë

09/05/21 @ 21:34


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga