Të gjitha lajmet

COACH OF THE HALF SEASON

Trajneri më i mirë i gjysmëstinorit në Ligën e Femrave

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Trajneri më i mirë i gjysmëstinorit në Ligën e Femrave

18 December, 2019 @17:04

Ka përfunduar stinori vjeshtor në Ligën e Femrave.

Topsporti ka zgjedhur trajnerin më të mirë të gjysmëstinorit në Ligën e Femrave.

Trajneri turk i Bashkimit, Furkan Saglik, është zgjedhur trajneri më i mirë i stinorit vjeshtor në Ligën e Femrave.

Furkan Saglik ka folur për faqen zyrtare të FBK-së, derisa trajneri i Bashkimit është duke kërkuar të fitoj çdo trofe sivjet.

“Kemi bërë një ekip mjaft cilësor, duke u përforcuar me Khadija-n (Haywood), Aisha-n (Balarabe), Saranda Dacin dhe Arbnore Përqukun, derisa kemi mbajtur edhe lojtaret kryesore të edicionit të kaluar. Kur kemi filluar stërvitjet në verë, kam parë një angazhim të madh të vashave dhe e kam kuptuar se mund të arrijmë diçka.

Sigurisht do të dëshiroja të vazhdoja pa humbje dhe të fitojmë çdo trofe, por ne duhet të punojmë për të arritur suksese,” ka thënë trajneri turk.

Saglik e nisi stinorin duke e fituar Superkupën e Femrave, derisa e përfundoi gjysmëstinorin pa humbje me bilanc prej 10 fitoreve.

MVP OF THE HALF SEASON

MVP e gjysmëstinorit në Ligën e Femrave

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

18 December, 2019 @13:25

Pas përfundimit të pjesës së parë në Ligën e Femrave, Topsporti ka zgjedhur MVP-në e Ligës së Femrave, bazuar në…

TEAM OF THE HALF SEASON

TOP 5-shja e gjysmëstinorit në Ligën e Femrave 19/20

18 December, 2019 @10:56

Pas 10 botimeve të pesëshes së javës në kuadër të Ligës së Femrave, TopSporti ka përzgjedhur edhe pesëshen më të…

KUPA E KOSOVËS

Trepça në gjysmëfinale të Kupës

TOSPORTI / Arian Paçarizi

15 December, 2019 @19:16

Vashat e Trepçës, duke e mposhtur Kastriotin me rezultat 48-85, u kualifikuan në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës te femrat. …

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (10)

10 December, 2019 @11:58

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së dhjetë në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

PRISHTINA (F) - PENZA (F)

Prishtina me fitore të thellë mbyll stinorin dimëror

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

9 December, 2019 @17:12

Në ndeshjen e mbetur të xhiros së nëntë, vashat e Prishtinës e deklasuan Penzën me rezultat 116-45. Penza u…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave