Të gjitha lajmet

FERONIKELI STATS

Treshja Garland, Hajdari dhe Scott, në TOP 3 edhe te asistimet

Treshja Garland, Hajdari dhe Scott, në TOP 3 edhe te asistimet

15 May, 2020 @12:00

Në stinorin historit për Feronikelin në Superligë, asnjë lojtar nuk arriti ta kalojë cakun e 100 asistimeve personale.

Sikurse te koshashënuesit më të mirë te Feronikeli për stinorin e papërfunduar në Superligë, edhe te asistimet renditja ishte e njëjtë.

Ty Garland me 61 asistime në 15 ndeshje, ishte asistuesi më i mirë i skuadrës, derisa mesatarja e tij ishte 4 asistime për ndeshje.

Asistuesi i dytë më i mirë i ekipit nga Drenasi ishte Arti Hajdari me 47 asistime në 15 ndeshje, kurse i treti Brandon Scott me 42 asistime në 16 ndeshje.

Më poshtë mund ta gjeni listën e plotë e asistuesve të skuadrës së Feronikelit për stinorin 2019/20.

i: (Basketbollistët që nuk kanë luajtur së paku dhjetë ndeshje përgjatë stinorit të rregullt, nuk janë marrë parasysh në mesataren, por vetëm janë regjistruar asistimet e shënuara të tyre)TË GJITHË ASISTUESIT E FERONIKELIT 2019/20 NË SUPERLIGË

1.Ty Garland 61 asistime 15 ndeshje
2.Arti Hajdari 47 asistime 15 ndeshje
3.Brandon Scott 42 asistime 16 ndeshje
4.Kareem Storey 41 asistime 8 ndeshje
5.Rinor Ahmeti 37 asistime 24 ndeshje
6.Fisnik Juniku 33 asistime 9 ndeshje
7.Dayon Griffin 30 asistime 5 ndeshje
8.Sami Hajzeri 27 asistime 16 ndeshje
9.Erhan Sholla 18 asistime 23 ndeshje
10.Darius Huggins 16 asistime 16 ndeshje
11.Engjëll Sollova 15 asistime 19 ndeshje
12.Tavarion Nix 7 asistime 5 ndeshje
13.Valdet Shala 4 asistime 13 ndeshje
14.Arbër Sinani 4 asistime 8 ndeshje
15.Gent Shala 3 asistime 3 ndeshje
16.Ermal Hoti 1 asistim 1 ndeshje
17.Ergin Grosha 1 asistim 8 ndeshje
18.Granit Makolli 0 asistime 1 ndeshje

FERONIKELI STATS

TOP koshashënuesit te Nikli në stinorin historik

14 May, 2020 @17:17

Skuadra nga Drenasi, Feronikeli, sivjet për herë të parë në historinë e klubit ishte pjesë e Superligës. Në stinorin e…

KB ALBES

Klubi shkupjan dëshiron qasje në ligën mbarëkombëtare

Foto: KBAlbes/fb

14 May, 2020 @15:12

Përmes një letre dërguar redaksisë, Klubi Basketbollit Albes nga Shkup i Maqedonisë Veriore ka bërë të ditur se dëshiron t’i…

TREPÇA STATS

Besnik Azemi lider te kërcimet e Trepçës 2019/20 në Superligë

TOPSPORTI / A.P

10 May, 2020 @18:48

Në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Superligë, Besnik Azemi dhe DJ Hanes ishin të vetmit që e kaluan cakun e…

EKSKLUZIVE: ARBEN FETAHU

Drejt ligës mbarëkombëtare

Arben Fetahu, kryetar i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) / Foto: FBK

9 May, 2020 @15:35

Prej kohërave kur basketbolli i Kosovës luhej në shkolla të mesme, aq sa lejonte okupatori, në investime marramendëse të pasluftës…

TREPÇA STATS

DJ Hanes edhe te asistimet në TOP te Trepça

TOPSPORTI / A.P

7 May, 2020 @19:38

Në stinorin e papërfunduar në Superligë, Trepça së bashku me Feronikelin ishin dy skuadrat me më së paku asistime pas…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga