Të gjitha lajmet

GRUPI I

Ukraina kapërcen në pozitë të dytë

Ukraina kapërcen në pozitë të dytë

11 June, 2017 @21:05

Finlanda
Ukraina
Finlanda 1 : 2 Ukraina
J. Pohjanpalo 72' 51' Y. Konoplyanka, 75' A. Besedin

Ukraina ka shënuar fitore në duelin e parë të Grupit I kualifikues për Botëror sonte, duke e mposhtur Finlandën 1-2 si mysafir.

Shiko: TABELAT DREJT RUSIA 2018

Të gjitha golat janë shënuar në pjesë të dytë të ndeshjes, ndërsa Ukraina fitoren e shënoi pas golit të Basedin (UKR) 1-2, pasi që më parë Pohjanpalo (FIN) kishte barazuar në 1-1.

 KOSOVË - TURQI

Turqia shënon pas vetëm 5 minutave

Foto: Borozani direkt nga Shkodra

11 June, 2017 @20:56

Në rrezikun e parë për gol, Turqia e ka gjetur epërsinë me golin me kokë të shënuar nga Sen. Momentalisht…

KOSOVË - TURQI

Renditja e lojtarëve në fushë

Foto: Borozani direkt nga Shkodra

11 June, 2017 @20:14

Pas publikimit të formacioneve, është publikuar edhe renditja e lojtarëve në fushë:  

KOSOVË - TURQI

Mot i mirë për lojë, futbollistët në fushë

Foto: Borozani direkt nga Shkodra

11 June, 2017 @20:08

Mot shumë i mirë me mbi 20 gradë Celsius po mbizotëron në Shkodër. Lojtarët kanë dalur në fushë për përgatitjet…

KOSOVË - TURQI

Fillon hyrja e ‘Dardanëve’, rritet numri i shikuesve

Foto: BOROZANi me foto drejtpërdrejt nga 'Loro Boriçi'

11 June, 2017 @19:49

Ka filluar të rritet paksa numri i të pranishmëve në ‘Loro Boriçi’ të Shkodrës kur jemi 1 orë para filimit…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Izraeli-Shqipëria

11 June, 2017 @19:42

Janë publikuar 11-shet e para të ndeshjes, Izraeli-Shqipëria. Shikoni formacionet startuese mëposhtë.

11-SHET GATI

Formacionet zyrtare: Kosova-Turqia

11 June, 2017 @19:38

Janë publikuar 11-shet e para të ndeshjes, Kosova-Turqia. Shikoni formacionet startuese mëposhtë.

PARA NDESHJES: IZRAELI-SHQIPËRIA

Shqipëria provon fatin me fanella tjera

11 June, 2017 @19:31

Kombëtarja shqiptare e futbollit do të mbajë veshur për herë të parë fanellën e re me ngjyrë të bardhë gjatë…

ETHET E LOJËS

Kosova nis ngrohjen e fundit

BOROZANI/ A. P.

11 June, 2017 @19:24

Futbollistët e përfaqësueses së Kosovës në këto momente kanë dalë në fushë të Loro Boriçit për të kryer ngrohjet e…

DREJT LORO BORIÇI

Rrugët e Shkodrës, me pak tifozë

11 June, 2017 @18:59

Numri i shikuesve në rrugët e Shkodrës nuk është i madh afro 2 orë para ndeshjes së rëndësishme Kosova-Turqia.

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018