Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LIGA E DYTË

Vjosa dhe Rilindja 1974 ngjiten në Ligën e Parë

Foto: FC Vjosa / Facebook

Vjosa dhe Rilindja 1974 ngjiten në Ligën e Parë


21 May, 2022 @19:30

Pas rezultateve të arritura dje në Ligën e Dytë, skuadrat Vjosa dhe Rilindja 1974 e kanë siguruar ngjitjen në Ligën e Parë për sezonin tjetër.

Dje, Rilindja fitoi 0-1 në udhëtim te Behari, kurse Vjosa e mposhti 3-0 skuadrën e Bashkimit, me ç‘rast e siguruan plasmanin në Ligën e Parë sezonin tjetër.

LIGA E DYTË - TABELA

Vjosa dhe Rilindja 1974 do t’i zëvendësojnë Besën dhe Vitinë, që vitin tjetër do të garojnë në Ligën e Dytë.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e Dytë