Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PAS TËRHEQJES SË VËLLAZËRISË

Vjosa pushon këtë xhiro

Foto: KFVjosa/fb

Vjosa pushon këtë xhiro


9 April, 2022 @1:27

Skuadra e Vjosës së Shtimes, që po kërkon Ligën e Parë të Kosovës edhe këtë stinor, këtë fundjavë do të pushojë.

Kjo, pasi që skuadra nga Zhuri Vllazëria është tërhequr nga garat e Ligës së Dytë dhe tashmë ekipet që kanë pasur në kalendar ndeshjen ndaj zhurianëve, janë duke pushuar.

TABELA AKTUALE dhe REZULTATET

Pas pushimit këtë vikend, në atë të radhës futbollistët e Vjosës do të udhëtojnë për në qytetin e vjetër të Prizrenit, për tu ndeshur me skuadrën e atjeshme FC Prizreni, që njihet si skuadër e fortë kur luan si vendase.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e Dytë