Të gjitha lajmet

NGA INFORMATORI NR 27

1500 euro dënime nga FBK-ja për xhiron XXVII

Foto: KBPeja/fb/Korniza

1500 euro dënime nga FBK-ja për xhiron XXVII

11 March, 2020 @16:26

FBK ka publikuar dje Informatorin e radhës për ndeshjet e xhiros XXVII të Superligës së Kosovës në basketboll, ku përveç mbarëvajtjes së garave, regjistrimit të rezultateve janë përcaktuar edhe gjobat për mosrespektim të Propozioneve të Garave.

Kështu, nga ndeshja Feronikeli - Bashkimi janë në total 800 euro dënime, të gjitha për gabime teknike ku Stevie Clark i Bashkimit, Fisnik Juniku i Feronikelit si dhe trajnerët e të dyja skuadrave kanë marrë dënimet përkatëse, nga 100 për lojtarë dhe 300 për trajnerë.

Përballja mes Prishtinës dhe Yllit ka regjistruar një dënim të vetëm, për Rilind Krasniqin e Yllit 100 euro për GT.

Ndërsa dueli tjetër dhe i vetëm ku gjoba është dhënë për shkak të sjelljes së tifozëve është Peja - Rahoveci, ku janë regjistruar hedhje të petardave në parket, që do t’i kushtojnë verdhezinjëve fitues me 600 euro.

Dueli i vetëm ku s’është raportuar asnjë gjobë është ai mes Lipjanit dhe Trepçës, derisa Prizreni ka pushuar.

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (27)

9 March, 2020 @23:29

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 27 në Superligën e Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

RAHOVEC

Tyree Griffin lojtar i ri i Rahovecit

9 March, 2020 @21:44

Nënkampioni aktual i Kosovës dhe ekipi që nuk arriti të përfundojë stinorin në BIBL, duke u tërhequr nga garat, KB…

LIPJANI 68-85 TREPÇA

Fitorja e tretë në katër ndeshjet e fundit për Trepçën

TOPSPORTI/ Arkiv

8 March, 2020 @21:20

Pa shumë telashe, Trepça ka kaluar edhe ekipin e renditur në fund të klasifikimit të Superligës, Lipjanin, duke shënuar kështu…

PEJA - RAHOVECI

E treta rresht për Pejën

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

8 March, 2020 @19:18

Skuadra e Pejës e mposhti Rahovecin, duke dominuar totalisht me rezultat 89-70. Peja gjatë gjithë ndeshjes nuk e lëshoi…

FORMACIONET STARTUESE

5-shet startuese: Peja-Rahoveci

8 March, 2020 @17:03

Para derbit, skuadrat kanë bërë të ditura formacionet startuese të tyre. PEJA: Berisha, Hajrizi, Johnson, Sirko dhe Prahl. …

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga