Të gjitha lajmet

FRANCA

€2 milionë në humbje, kërkon ndërrim orari nga FIBA

Foto: fiba.com

€2 milionë në humbje, kërkon ndërrim orari nga FIBA

21 September, 2017 @22:25

Federata e Basketbollit të Francës, ka kërkuar nga FIBA që të rishikojë orarin e garave të ngjarjeve të mëdha dhe atyre kualifikuese në muajt e ardhshëm dhe viteve në vijim.

Kjo pasi që yjet e shumta të Francës që po luajnë në NBA nuk po mund të vinë t’i ndihmojnë reprezentacionit dhe përfaqësuesja po përjeton humbje deri në 2 milionë euro nga sponsorët për shkak të mungesës së yjeve.

Në Eurobasket 2017 reprezentacioni i Francës nuk ka mundur të llogarit në këta lojtarë: Nicolas Batum dhe Rudy Gobert.

Ndërsa lojtarët NBA tjerë të Francës janë: Joffrey Lauvergne (Spurs), Evan Fournier (Magic) dhe Boris Diaw (Jazz).TSMOKI MINSK - SIGAL PRISHTINA

Prishtina eliminohet nga Liga e Kampionëve

Foto: championsleague.basketball

21 September, 2017 @19:24

Kampionja e Kosovës në basketboll, Sigal Prishtina, është mposhtur edhe në ndeshjen e dytë të raundit të parë kualifikues të…

PJESA E PARË

Epërsi e ngushtë për bellorusët

fiba.com

21 September, 2017 @18:39

Tsmoki Minsk e mbylli pjesën e parë në epërsi ndaj Sigal Prishtinës me rezultat të ngusht 40-39. Koshashënuesi më mirë…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Tsmoki Minsk - Sigal Prishtina

fiba.com

21 September, 2017 @17:56

TSMOKI MINSK: F.Adamovic, M.Meshcharakou, A.Semianiuk, C.Czerapowicz, A.Kudrautsau SIGAL PRISHTINA: A.Lawrence, M.Esho, F.Rugova, P.Cole, D.Berisha.

TRANSMETIMI

Livestream: Tsmoki Minsk - Sigal Prishtina

fiba.com

21 September, 2017 @17:16

Ndeshjen Tsmoki Minsk - Sigal Prishtina mund ta shikoni te linku i mëposhtëm:

NË RAHOVEC

Lojtarët e KB Rahoveci, kryejnë testet mjekësore

21 September, 2017 @15:43

Basketbollistët e KB Rahovecit kanë kryer sot testet mjekësore para fillimit të stinorit të ri të Superligës 2017/18. Sipas…

NGA KONFERENCA

FIBA pranon projektin me 2813 ulëse, nëse bëhet para 2 nëntorit

Foto: FBK

21 September, 2017 @14:51

Këshilltari i Sekretarit Gjeneral të FIBAs, Lubomir Kotleba, në konferencën për shtyp sot në zyret e FBK-së, pas inspektimit të…

GJENDJA TE KB PEJA

Peja në pritje, ende s’ka nisur përgatitjet

BOROZANI/ A. P.

21 September, 2017 @11:03

Skuadra e Pejës që është kampionja e fundit e Kosovës, para se të merr primatin Sigal Prishtina për titujt radhazi…

PARA NDESHJES SË KTHIMIT

Trajneri i Tsmokit kërkon kujdes nga lojtarët

Fotografitë: Basketballcl.com

21 September, 2017 @9:23

Trajneri i ekipit të Tsmoki Minskut, Aliaksandr Krutikau, ka kërkuar kujdes nga lojtarët e tij, para ndeshjes së kthimit që…

RAUNDI I PARË KUALIFIKUES: BASKETBALL CHAMPION SLEAGUE

Të gjithë mysafirët, me fitore

Foto: fiba.com

20 September, 2017 @13:43

Diçka tejet interesante dhe që ia vlen të konsiderohet, mund të vërehet në rezultatet e ndeshjeve të para të raundit…

TRAJNERI I PRISHTINËS

Kandemir: Dështuam në sulm

BOROZANI/ Erdis Driza/ Arkiv

20 September, 2017 @13:08

Trajneri i Sigal Prishtinës, në deklaratën e tij pas ndeshjes debutuese të ekipit në Ligë të Kampionëve, ka thënë se…

VEDRAN BOSNIC

Ish-ylli i Bashkimit e Pejës, në krye të Bosnjës

12 November, 2018 @16:47

Njëri ndër lojtarët që ka lënë gjurmë në basketbollin kosovar, Vedran Bosnic, është emëruar si trajner i përfaqësueses së Bosnjës. …

QUALIFICATION FOR CHINA 2019

Tri ekipe evropiane sigurojnë botërorin

Foto: fiba.basketball

17 September, 2018 @14:13

Me përfundimin e ndeshjeve të dyta të fazës kualifikuese për Kampionatin Botëror “Kina 2019”, tre skuadra nga Evropa veçse kanë…

DAMIR MULAOMEROVIC

Një boshnjak në krye të Kosovës

14 August, 2018 @11:12

Pas arritjeve të vogla, por historike për Kosovën që debutoi në kualifikime për një Kampionat Botëror, në krye të reprezentacionit…

KUPTOHEN RIVALËT

Kosova mëson rivalët e parë për Eurobasket 2021

BOROZANI/ A. P.

2 July, 2018 @13:52

Pas përfundimit të garave në kualifikimet evropiane për Kupën e Botës “Kina 2019”, Përfaqësuesja e Kosovës tashmë do t’i…

HUNGARIA - LITUANIA

Lituania e para, pa humbje

Foto: fiba.com

1 July, 2018 @22:28

Lituania duke e mposhtur Hungarinë me rezultat 50-73, e përfundoi Grupin C pa humbje. Me të përfunduar stinori në NBA,…

Të gjitha lajmet nga Kina 2019