Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NEW BASKET - DRITA

2 minutat e fundit vendimtare, rikthehet kreu

2 minutat e fundit vendimtare, rikthehet kreu


12 February, 2021 @14:53

Dy skuadra në formë në Ligën e Parë, New Basket dhe Drita, u takuan sot në Prizren.

Në ndeshjen ku rezultati ishte i ngushtë deri në çerekun e katërt, Drita u tregua më e suksesshme në 2 minutat e fundit të ndeshjes.

Skuadra gjilanase e krijoi epërsinë me Barmore, Maksutin, Memetin e Shalën dhe kështu e regjistruan fitoren me rezultat 72-79.

Xzavier Barmore ishte më i dalluari me 19 pikë, 10 asistime, 4 topa të rrëmbyer e 2 kërcime. Pas tij u veçuan edhe Arian Memeti me 16 pikë e 10 kërcime, Qëndrim Demi me 12 pikë dhe Rinor Ahmeti me 10 pikë të tjera.

Te New Basketi më i miri ishte Aron Njike me double-double prej 25 pikëve e 11 kërcimeve.

TABELA AKTUALE

Skuadra e Dritës, pas humbjes në xhiron e parë, ende nuk ka pësuar dhe serinë e fitoreve e ngriti në 10 ndeshje, kurse New Basket u njoftua me humbje pas 4 fitoreve rresht.

Drita me 10 fitore e 1 humbje gjendet në pozitën e parë në Ligën e Parë, derisa New Basket me 6 fitore e 5 humbje aktualisht gjendet në pozitën e katërt me një ndeshje më shumë


NBA

40 pikë, 10 treshe, Curry shkëlqen

NBA

40 pikë, 10 treshe, Curry shkëlqen

12/02/21 @ 09:13

LIGA E FEMRAVE

Në Ferizaj, mbyllet xhiroja XIII

FBK Liga e Femrave

Në Ferizaj, mbyllet xhiroja XIII

12/02/21 @ 08:34

NEW BASKET - DRITA

New Basket për fitoren e 5 rresht, Drita për kryesim

FBK Liga e Parë

New Basket për fitoren e 5 rresht, Drita për kryesim

12/02/21 @ 08:05

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja KBF Bashkimi - KBF Prishtina

FBK Liga e Femrave

Highlights nga ndeshja KBF Bashkimi - KBF Prishtina

11/02/21 @ 22:13

LIGA e PARË

Kthehen mungesat, kthehen fitoret

FBK Liga e Parë

Kthehen mungesat, kthehen fitoret

11/02/21 @ 21:33

LIGA E FEMRAVE

KBF Bashkimi i revanshohet KBF Prishtinës

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi i revanshohet KBF Prishtinës

11/02/21 @ 21:12

LIGA E FEMRAVE

Përquku 32 pikë, Penza mposhtë Vëllaznimin

FBK Liga e Femrave

Përquku 32 pikë, Penza mposhtë Vëllaznimin

11/02/21 @ 19:53

KOSOVA A

Stërvitjet për ndeshjet vendimtare, vazhdojnë me plotë intensitet

Përfaqësuesja

Stërvitjet për ndeshjet vendimtare, vazhdojnë me plotë intensitet

11/02/21 @ 19:26

STARTING FIVE

Pesëshet e para: KBF Bashkimi - KBF Prishtina

FBK Liga e Femrave

Pesëshet e para: KBF Bashkimi - KBF Prishtina

11/02/21 @ 18:55

KOSOVA

Dardanët do të na mungojnë, pa lëndime fitojmë

Përfaqësuesja

Dardanët do të na mungojnë, pa lëndime fitojmë

11/02/21 @ 17:57

KOSOVA

Marmarinos: Duhet të luajmë me krenari, përfaqësojmë Kosovën

Përfaqësuesja

Marmarinos: Duhet të luajmë me krenari, përfaqësojmë Kosovën

11/02/21 @ 15:33

MAVS - HAWKS

Doncic me triple-double, Dallasi fiton ngushtë

NBA

Doncic me triple-double, Dallasi fiton ngushtë

11/02/21 @ 11:10

EKSKLUZIVE

Diamant Shabani në bisedime me ekipin prizrenas

FBK Liga e Parë/Transfere

Diamant Shabani në bisedime me ekipin prizrenas

17/07/21 @ 14:47

NEW BASKET

New Basket zyrtarizon përforcimin nga Ylli

FBK Liga e Parë

New Basket zyrtarizon përforcimin nga Ylli

07/07/21 @ 11:11

KAMPI NACIONAL

8 trajnerë dhe 48 basketbollistë/e në Kampin Nacional të FBK-së

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/International

8 trajnerë dhe 48 basketbollistë/e në Kampin Nacional të FBK-së

28/06/21 @ 15:11

REFEREE

Gjyqtarët e Kosovës në garat ndërkombëtare

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

Gjyqtarët e Kosovës në garat ndërkombëtare

22/06/21 @ 13:47

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

08/06/21 @ 15:39

FBK

FBK - Liga e Parë: Palestra të lidhura me FIBA

FBK Liga e Parë

FBK - Liga e Parë: Palestra të lidhura me FIBA

02/06/21 @ 14:24

NEW BASKET

New Basket bëhet me lojtarin më të gjatë në Kosovë!

FBK Liga e Parë

New Basket bëhet me lojtarin më të gjatë në Kosovë!

09/05/21 @ 23:32

TRANSFER

Skuadra e Ligës së Parë zyrtarizon lojtarin e huaj për stinorin e ri

FBK Liga e Parë

Skuadra e Ligës së Parë zyrtarizon lojtarin e huaj për stinorin e ri

07/05/21 @ 17:59

NEW BASKET

KB New Basket prezenton fanellat për stinorin 2021/22

FBK Liga e Parë

KB New Basket prezenton fanellat për stinorin 2021/22

03/05/21 @ 15:57

PLAY OUT

Pejanët ngjiten në Ligën e Parë, ekipi nga Prizreni bie poshtë

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë

Pejanët ngjiten në Ligën e Parë, ekipi nga Prizreni bie poshtë

01/05/21 @ 20:12


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë