Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LIGA UNIKE / SUPERKUPA

4 skuadra me traditë, në garë për trofeun e çmuar

4 skuadra me traditë, në garë për trofeun e çmuar


Teksti: Liga Unike

8 October, 2021 @16:24

Më 13 dhe 14 Tetor në Vlorë do të zhvillohet Superkupa Mbarëkombëtare në konkurrencën e femrave, ku do të garojnë Flamurtari i Vlorës, Penza e Pejës, Partizani i Tiranës dhe Prishtina.

Klubi i Basketbollit Flamurtari është formuar në vitin 1924, si pjesë e Klubeve Sportive Flamurtari. Flamurtari është nga Vlora dhe ndeshjet i zhvillon në Pallatin e Sportit “Flamurtari” nga Vlora, me kapacitet prej 2 mijë ulëseve. Skuadra kuqezi është kampione aktuale në Shqipëri dhe ka fituar 23 herë titullin.

Partizani i Tiranës, së fundi fitoi Kupën e Shqipërisë, duke mundur në finale Flamurtarin 89:85, duke u paraqitur me lojtare vendore. Kjo ishte hera e parë për Klubin e Partizanit që fiton Kupën e Shqipërisë te femrat. Në vitin 1989 ka fituar titullin e vetëm në histori të klubit.

Prishtina ka fituar 11 herë titullin në Kosovë, si dhe 12 herë Kupën e Kosovës. Është fituese aktuale e Kupës. Prishtina ka pasuar Klubin e Universitetit të Prishtinës që ishte shumë e suksesshme me një gjeneratë të artë, duke fituar shumë trofe në basketbollin e Kosovës, si dhe për herë të parë mori pjesë në Ligën Trocal, kurse Prishtina ka garuar në grupet e FIBA Europe Cup.

Penza ka fituar gjashtë herë Kupën e Kosovës dhe katër herë titullin në Kosovë. Së fundi fituan Superkupën e Kosovës, duke mundur në finale Prishtinën. Skuadra pejane ka traditë në basketbollin e Kosovës dhe ka ambicie të mëdha në edicionin e ri, duke përfshirë edhe Superkupën Mbarëkombëtare dhe Ligën Unike.


TURQIA

Melda Baliqi transferohet te skuadra M&M Basketball Academy

International

Melda Baliqi transferohet te skuadra M&M Basketball Academy

08/10/21 @ 13:44

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Peja - Prizreni

FBK Superliga

Highlights: Peja - Prizreni

07/10/21 @ 21:14

PEJA - PRIZRENI

Peja fiton derbin, përkohësisht ngritet në krye

FBK Superliga

Peja fiton derbin, përkohësisht ngritet në krye

07/10/21 @ 19:04

PEJA - PRIZRENI

Ç3: Rezultati i ngushtë në Karagaç, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: Rezultati i ngushtë në Karagaç, edhe 10 minuta lojë

07/10/21 @ 18:25

PEJA - PRIZRENI

Nichols me 16p dhe Berisha me 15p, mbyllet pjesa e parë

FBK Superliga

Nichols me 16p dhe Berisha me 15p, mbyllet pjesa e parë

07/10/21 @ 17:55

PEJA - PRIZRENI

Ç1: Sirko shënon në fund, Peja në epërsi

FBK Superliga

Ç1: Sirko shënon në fund, Peja në epërsi

07/10/21 @ 17:29

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Peja - Prizreni

FBK Superliga

Pesëshet e para: Peja - Prizreni

07/10/21 @ 16:55

ORARI DHE DUELET

Orari i ndeshjeve të Superkupës Mbarëkombëtare

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Orari i ndeshjeve të Superkupës Mbarëkombëtare

06/10/21 @ 15:56

PARA FILLIMIT TË STINORIT

Liga Unike: Caktohet data e shortit dhe inspektimi

Liga Unike/FBK Superliga/FBK Liga e Femrave/Shqipëria/International/Liga tjera

Liga Unike: Caktohet data e shortit dhe inspektimi

23/09/21 @ 14:27

KARAGAÇ

Stephen Maxwell zyrtarizohet si lojtar i ri i KB Peja

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League/Transfere

Stephen Maxwell zyrtarizohet si lojtar i ri i KB Peja

20/09/21 @ 16:06

KARAGAÇ

Largohet Shoshi, Peja zyrtarizon zëvendësimin

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League/International/Transfere

Largohet Shoshi, Peja zyrtarizon zëvendësimin

13/09/21 @ 18:11

DURRËS

Teuta vazhdon me Pelissierin në ekip

Liga Unike/Shqipëria/Liga tjera/Transfere

Teuta vazhdon me Pelissierin në ekip

04/09/21 @ 17:12

TIRANË

FSHB zgjedh kryetarin për mandat 4-vjeçar

Liga Unike/Shqipëria/Liga tjera

FSHB zgjedh kryetarin për mandat 4-vjeçar

04/09/21 @ 15:41

DURRËS

Teuta emëron trajnerin e ri

Liga Unike/International

Teuta emëron trajnerin e ri

23/08/21 @ 21:56

KARAGAÇ

KB Peja, më e ngarkuara në 2021/22

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League

KB Peja, më e ngarkuara në 2021/22

18/08/21 @ 13:16

KARAGAÇ

Bileta vjetore e KB Peja, për Superligë, Ligë Unike e BIBL

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League

Bileta vjetore e KB Peja, për Superligë, Ligë Unike e BIBL

11/08/21 @ 10:42

NË RAHOVEC

Rahoveci nis shitjen e biletave vjetore

Liga Unike/FBK Superliga

Rahoveci nis shitjen e biletave vjetore

10/08/21 @ 11:20


 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike