Të gjitha lajmet

STARTUESIT PËR NDESHJEN QË PËRCAKTON LIDERIN

5-shet e para: Rahoveci-Prizreni

TOPSPORT/ Arian Paçarizi

5-shet e para: Rahoveci-Prizreni

3 November, 2019 @20:52

Ndeshja përcaktuese për liderin e ri të Superligës nis pas pak, ndërsa trajnerët e ekipeve përkatëse, Rahoveci dhe Prizreni, kanë dalë me këto 5-she për t’ia dhënë nismën ndeshjes. 

Trajneri i Rahovecit, Marjan Ilievski, ka nisur ndeshjen me këta basketbollistë: Alban Veseli, Javis Howard, Arian Qollaku, Chris Bradford dhe Justin Gray.

Trajneri i Prizrenit, Arbnor Rifati, ka nisur ndeshjen me këta basketbollistë: Urim Zenelaj, Elliott Cole, Blendi Matoshi, Malcolm Canada dhe Arnold Sanders.

PARA DUELIT TË FUNDIT TË XHIROS

Fituesi merr kreun e Superligës

3 November, 2019 @20:15

Përballja e sontme që nis në ora 21:00 dhe luhet në Mizahir Isma, ndërmjet Rahovecit dhe Prizrenit - do të…

TREPÇA - FERONIKELI

Pjesa e parë në Minatori, kalon ngushtë

3 November, 2019 @19:50

Trepça ka mbyllur pjesën e parë në epërsi ndaj Feronikelit në përballjen që po zhvillohet në Minatori. Mitrovicasit që prej…

YLLI - PEJA

Armstead shpëton Pejën nga humbja

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

3 November, 2019 @19:18

Një finish dramatik ndodhi në ndeshjen në mes të Yllit dhe Pejës. Samir Zekiqi e kishte kaluar në epërsi skuadrën…

DEKLARATA PAS NDESHJES

Illmen Bajra: Besuam në fitore, vendimtar komponimi i ekipit

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

2 November, 2019 @21:59

Trajneri i Bashkimit, Illmen Bajra, pas fitores së madhe ndaj Prishtinës në Superligë, është shprehur të jetë i kënaqur me…

BASHKIMI - PRISHTINA

Bashkimi mposht kampionen aktuale në Prizren

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

2 November, 2019 @20:47

Bashkimi ka arritur të shënojë një fitore të madhe sot në Sezai Surroi, duke e mposhtur kampionen aktuale të Superligës,…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga