Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GRUPI C: AJAX - BESIKTAS

Ajaxi s’gabon, 6 pikë pas 2 ndeshjeve

Ajaxi s’gabon, 6 pikë pas 2 ndeshjeve


28 September, 2021 @20:40

Gjashtë pikë pas dy ndeshjeve për Ajaxin në grupin C të Ligës së Kampionëve.

Sonte skuadra holandeze fitoi 2-0 ndaj Besiktasit, për t’u ngritur kështu në kreun e renditjes, të paktën përkohësisht.

Berghuis (17’) dhe Haller (43’) shënuan për Ajaxin sot, e skuadra turke ndeshjen e mbylli pa gol, ndërkohë që pas dy ndeshjeve të para akoma mbetet pa pikë.

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi sonte takohen Dortmundi dhe Sportingu i Lisbonës në Gjermani.


 
Të gjitha lajmet nga Champions League