Të gjitha lajmet

NË SUHAREKË

Alban Veseli ribashkohet me Krasniqin

TOPSPORTI/Arkiv/ Erdis Driza

Alban Veseli ribashkohet me Krasniqin

9 January, 2019 @15:25

Njëri ndër basketbollistët më me përvojë vendorë në Superligë Alban Veseli, është zyrtarizuar sot si lojtar i ri i Yllit të Suharekës.

Alban Veseli kështu do të ribashkohet me trajnerin e tij të dikurshëm te Prishtina, Arben Krasniqi, që tash drejton Yllin.

Aloja 29 vjeçare do të jetë te Ylli deri në fund të këtij stinori, ndërsa ka qenë pjesë e Prishtinës përgjatë vjeshtës, ku nuk kishte shumë hapësirë.

Ylli ka përfunduar pjesën e parë të stinorit në Superligë me nëntë fitore dhe pesë humbje, ndërsa është duke luftuar që të kap këtë pozitë deri në fund të stinorit, që i garanton gjysmëfinale të PlayOffit pa pasur nevojë që të luajë çerekfinalen.

Përgjatë karrierës së tij Veseli përveç Prishtinës ka luajtur edhe disa sezone për Pejën.

VOTIMET

Mulaomerovic më i miri i FIBA Europe Cup 18/19

8 May, 2019 @13:08

Trajneri i reprezentacionit të Kosovës dhe i Prishtinës, Damir Mulaomerovic, është përzgjedhur trajneri më i mirë i sezonit në FIBA…

TOP 3 / FIBA EUROPE CUP

Dy ish-lojtarët e Prishtinës në TOP3 të FIBA Europe Cup

8 May, 2019 @12:52

Me votat e fansave të FIBA Europe Cup, dy ish-lojtarët e Prishtinës u futën në TOP 3shen e kësaj gare. …

RAHOVECI - PRISHTINA

Rahoveci për barazim, Prishtina për titull

8 May, 2019 @10:51

Ndeshja e katërt në serinë finale të Superlgës së Kosovës në basketboll në mes të Prishtinës dhe Rahovecit, do të…

GAME 3: PRISHTINA - RAHOVECI

Prishtina rikthen avantazhin e serisë

7 May, 2019 @22:27

Pas humbjes në ndeshjen e dytë të serisë, Prishtina është këndellur dukshëm në ndeshjen e tretë dhe me dominim total…

PRISHTINA - RAHOVECI

Ç3: Thellohet epërsia në Prishtinë

7 May, 2019 @22:00

Pas 30 minutave lojë, rezultati në ndeshjen Prishtina - Rahoveci është 85-63 në favor të Prishtinës. Divine Myles është më…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga