Të gjitha lajmet

WARRIORS - KNICKS

Shënoi 43 pikë, dribloi vetëm 4 herë

FOTO / nba

Shënoi 43 pikë, dribloi vetëm 4 herë

9 January, 2019 @9:55

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, sot në mëngjes e mposhti New York Knicksin me rezultat 122-95.

Koshashënuesi më i mirë i ndeshjes ishte Klay Thompson, i cili shkëlqeu me 43 pikë. Thompson 43 pikë i shënoi duke dribluar gjatë ndeshjes vetëm katër herë, derisa luajti me saktësi prej 62.1 %.

Thompson u ndihmua edhe nga Kevin Durant me 24 pikë, 6 kërcime e 6 asistime të tjera.

Te Knicks u dalluar Mario Hezonja me 19 pikë.

TABELA AKTUALE

Golden State Warriors e regjistroi fitoren e 27 krahas 14 humbjeve që i ka dhe gjendet në pozitën e dytë në Konferencës Perëndimore, kurse New York Knicks me bilanc negativ 10-31 është në pozitën e parafundit në Konferencën Lindore.

SUPERYLLI I LAKERS

James deklarohet për ardhjen e Davisit

16 June, 2019 @9:11

Super ylli i Los Angeles Lakersave, LeBron James, është deklaruar në rrjete sociale për përfoljen e fundit që vetëm…

LAKERS

Realizohet shkëmbimi i vitit

16 June, 2019 @0:38

Skuadra e New Orleans Pelicansit, më në fund e pranoi ofertën e Los Angeles Lakersave, për super yllin Anthony Davis. …

END OF SERIES

Ndërprehet dinastia e GSW, NBA ka kampion të ri dhe historik!

14 June, 2019 @8:41

Toronto Raptors mposhti mbrojtësin e titullit të kampionit të NBAs, Golden State Warriors në ndeshjen e gjashtë të serisë finale…

KEVIN DURANT

Duranti operohet me sukses

12 June, 2019 @23:08

Super ylli i Golden State Warriorsave, Kevin Durant, e ka operuar me sukses tetivën e akilit. Lajmin e bëri të…

FINAL SERIES: RAPTORS vs WARRIORS

Dramë deri në fund, seria vazhdon, Durant përsëri lëndohet

11 June, 2019 @8:58

Nuk ka fitues në serinë finale të NBA-së ende, derisa Golden State Warriors mori triumf dramatik sot ndaj Toronto Raptorsit…

Të gjitha lajmet nga NBA