Të gjitha lajmet

OLYMPIACOS - BASKONIA

Olympiacos rrëmben fitoren e Baskonias

FOTO/ euroleague

Olympiacos rrëmben fitoren e Baskonias

8 January, 2019 @22:38

Gjigandi grek Olympiacos, arriti ta mposhtë Baskonian në vazhdime me rezultat 91-87.

Baskonia në çerekun e fundit e ngriti epërsinë deri në nëntë pikë, derisa filluan të festonin fitoren herët, por Olympiacosi nuk u dorëzua. Së pari e dërgoi ndeshjen në vazhdime dhe pastaj e mposhti kundërshtarin.

Zach Leday me 23 pikë e 9 kërcime shkëlqeu te skuadra greke, derisa ndihmë mori edhe nga Kostas Papanikolaou me 22 pikë të tjera.

Te skuadra mysafire u dallua Luka Vildoza me 19 pikë.

TABELA AKTUALE

Kjo ishte fitorja e 11 e Olympiacosit krahas 6 humbjeve që i ka, derisa Baskonia ka bilanc negative 7-10.

FINAL FOUR

Me rikthim në fund, CSKA mposht kampionin

17 May, 2019 @23:26

Pas Anadolu Efesit, finalisti i dytë i Euroleagues u bë CSKA Moska. Skuadra ruse e mposhti Real Madridin me…

FINAL 4

Historike, Anadolu Efes në finale të Euroleagues

17 May, 2019 @20:59

Anadolu Efes, duke e mposhtur nënkampionin e Euroleagues Fenerbahçen me rezultat 73-92, u kualifikua për herë të parë në histori…

GAME 5: ANADOLU EFES - BARCELONA

Pas 18 viteve në Final Four

1 May, 2019 @21:49

Seria e vetme në Euroleague që zgjati pesë ndeshje këtë sezon në Play Off, përfundoi me fitoren e Anadolu Efesit…

GAME 4: ZALGIRIS - FENERBAHCE

Për herë të pestë rresht në Final 4

Foto: euroleague.net

25 April, 2019 @22:19

Nënkampioni i Euroleagues, Fenerbahçe, për herë të pestë rresht arriti të kualifikohet në Final Four të Euroleagues. Fenerbahçe në seri…

GAME 4: BASKONIA - CSKA

CSKA afër Final Fourit

FOTO/ euroleague

24 April, 2019 @23:22

Skuadra ruse CSKA Moska, arriti ta mposhtë Baskonian me rezultat 77-84 dhe kaloi 2-1 në epërsi në seri. Ylli françez…

Të gjitha lajmet nga Euroleague