Të gjitha lajmet

TRANSFER

Albion Ademi prezentohet te kampioni i shumëfishtë i Suedisë

Albion Ademi prezentohet te kampioni i shumëfishtë i Suedisë


21 January, 2021 @22:14

Futbollisti prishtinas, Albion Ademi, është futbollisti i ri i 12 herë kampionit të Suedisë, skuadrës Djurgardens.

Talenti 21 vjeçar ka bërë hap të madh në karrierë duke u transferuar nga skuadra finlandeze, IFK Mariehamn.

Me këtë të fundit Albioni ka shkëlqyer në këtë stinor me 14 gola në 22 paraqitje, duke u renditur si golashënuesi i dytë më i mirë në kampionatin finlandez.

Ademi më parë ke qenë reprezentues i grupmoshave të reja të përfaqësueses së Finlandës, para se ta ndërronte shtetësinë për ta veshur fanellën kuqezi të Shqipërisë. Ai ka 5 paraqitje me Shqipërinë U21, ndërsa një herë ka qenë edhe i grumbulluar me kombëtaren A.

Djurgardens është skuadra e parë për Ademin jashtë kufirit të Finlandës.


TRANSFER

Armando Sadiku shkon larg, transferohet në Bolivi

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Armando Sadiku shkon larg, transferohet në Bolivi

24/01/21 @ 09:19

SHQIP NË BOTË

Uzuni me gol, shpëton skuadrën nga humbja

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Uzuni me gol, shpëton skuadrën nga humbja

23/01/21 @ 20:39

MEDIA TALKS

Manaj mund të kthehet në Itali, e kërkojnë dy skuadra

Kombëtarja/Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Manaj mund të kthehet në Itali, e kërkojnë dy skuadra

20/01/21 @ 14:23

VIDEO

Çekiçi bënë të pamundurën, shënon nga goditje e lirë në kënd të vdekur

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Çekiçi bënë të pamundurën, shënon nga goditje e lirë në kënd të vdekur

10/01/21 @ 16:01

TRANSFER

Zyrtare: Taulant Seferi transferohet në Shqipëri

FSHF Kategoria Superiore/Kombëtarja/Sportistë shqiptarë në botë

Zyrtare: Taulant Seferi transferohet në Shqipëri

04/01/21 @ 22:58

SHQIP NË BOTË

50 talentët e së ardhmes, në listë edhe mbrojtësi shqiptar

Kombëtarja/Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

50 talentët e së ardhmes, në listë edhe mbrojtësi shqiptar

03/01/21 @ 11:14

BUNDESLIGA

Freiburgu i Abrashit vazhdon me fitore

Kombëtarja/Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Freiburgu i Abrashit vazhdon me fitore

02/01/21 @ 17:48

TURQI

Voca e Çekiçi mposhtin Topallin

Kombëtarja/Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Voca e Çekiçi mposhtin Topallin

02/01/21 @ 16:28

EDOARDO REJA

Momenti i zhgënjimit dhe i gëzimit, planet për 2021

Kombëtarja/Intervista

Momenti i zhgënjimit dhe i gëzimit, planet për 2021

31/12/20 @ 03:09

ORARI I NDESHJEVE TË SHQIPËRISË

Orari i plotë i Shqipërisë në kualifikime për “Katari 2022”

Kombëtarja

Orari i plotë i Shqipërisë në kualifikime për “Katari 2022”

08/12/20 @ 19:20


Të gjitha lajmet nga Kombëtarja