Të gjitha lajmet

EFES - KHIMKI

Anadolu Efesi nuk gabon ndaj Khimkit

FOTO/ euroleague

Anadolu Efesi nuk gabon ndaj Khimkit

10 January, 2019 @22:25

Skuadra turke Anadolu Efes arriti ta mposhtë Khimkin me rezultat 81-72 dhe e ngriti serinë e fitoreve në 3 ndeshje rresht.

Deri në tre çerekët e parë, rezultati herë ngritej në pikë dyshifrore në favor të Efesit, herë u ngshojtohej deri në një pikë, por në çerekun e fundit skuadra turke e kontrolloi ndeshjen më mirë për ta regjistruar fitoren e radhës.

Vasilije Micic ishte koshashënuesi më i mirë te Efesi me 16 pikë, derisa te skuadra ruse Khimki u dallua Jordan Mickey me 14 pikë.

TABELA AKTUALE

Anadolu Efesi gjendet në pozitën e katërt me 12 fitore e 6 humbje, derisa Khimki ka bilanc prej 7 fitoreve e 11 humbjeve.

FINAL FOUR

Me rikthim në fund, CSKA mposht kampionin

17 May, 2019 @23:26

Pas Anadolu Efesit, finalisti i dytë i Euroleagues u bë CSKA Moska. Skuadra ruse e mposhti Real Madridin me…

FINAL 4

Historike, Anadolu Efes në finale të Euroleagues

17 May, 2019 @20:59

Anadolu Efes, duke e mposhtur nënkampionin e Euroleagues Fenerbahçen me rezultat 73-92, u kualifikua për herë të parë në histori…

GAME 5: ANADOLU EFES - BARCELONA

Pas 18 viteve në Final Four

1 May, 2019 @21:49

Seria e vetme në Euroleague që zgjati pesë ndeshje këtë sezon në Play Off, përfundoi me fitoren e Anadolu Efesit…

GAME 4: ZALGIRIS - FENERBAHCE

Për herë të pestë rresht në Final 4

Foto: euroleague.net

25 April, 2019 @22:19

Nënkampioni i Euroleagues, Fenerbahçe, për herë të pestë rresht arriti të kualifikohet në Final Four të Euroleagues. Fenerbahçe në seri…

GAME 4: BASKONIA - CSKA

CSKA afër Final Fourit

FOTO/ euroleague

24 April, 2019 @23:22

Skuadra ruse CSKA Moska, arriti ta mposhtë Baskonian me rezultat 77-84 dhe kaloi 2-1 në epërsi në seri. Ylli françez…

Të gjitha lajmet nga Euroleague