Të gjitha lajmet

SUPERKUPA E EVROPES

Anglezët ndajnë drejtësinë në Superkupën e Evropës

Foto: uefa.com

Anglezët ndajnë drejtësinë në Superkupën e Evropës

15 September, 2020 @11:36

Komiteti i Referëve të UEFA-së ka bërë ditur se ka përcaktuar anglezin Anthony Taylor si refer kryesor për ndeshjen e Superkupës së Evropës mes Bayernit dhe Sevillës.

Ndeshja do të zhvillohet në Puskas Arena të Budapestit më 24 Shtator, të enjtën.

I lindur në Manchester, Taylor 41-vjeç së fundi ka qenë i deleguar në përballjen e Paris St Germainit me Atalantan në Champions League. Ai është refer që prej vitit 2002, ndërsa si refer i UEFA-së punon prej vitit 2009. Ai është i rregullt në gara ndërkombëtare.

Ndihmësit e Taylorit dhe ekipi i VAR-it gjithashtu do të jenë nga Anglia, derisa referi i katërt i ndeshjes vjen nga Izraeli.

EKIPI I REFERËVE NË SUPERKUPËN BAYERN-SEVILLA:

Kryesor: Anthony Taylor;
Ndihmës: Gary Beswick, Adam Nunn;
I katërt: Orel Grinfeeld;
VAR: Stuart Attwell;
Ndihmës VAR: Paul Tierney.

CHAMPIONS LEAGUE

Kastrati debuton në Champions, shënon, Dinamo kualifikohet

26 August, 2020 @23:13

Dinamo Zagrebi është kualifikuar në raundin e tretë të Ligës së Kampionëve pas penalltive ndaj Clujit. Kastrati ka shënuar golin…

CHAMPIONS LEAGUE

Lirim Kastrati në bankë kundër Clujit

26 August, 2020 @19:47

Lojtari i përfaqësuese së Kosovës, Lirim Kastrati, do të jetë në bankën rezervë te Dinamo Zagrebi kundër Clujit, në kuadër…

TIRANA - CRVENA ZVEZDA

Tirana e pafat, mposhtet minimalisht dhe eliminohet

25 August, 2020 @21:59

Me rezultat 0-1 në të mirë të mysafirëve u mbyll ndeshja e sontme mes Tiranës dhe Crvena zvezdës në “Air…

TIRANA - CRVENA ZVEZDA

Tirana vs. Crvena zvezda, 11-shet startuese

25 August, 2020 @19:16

Me fillim nga ora 20:00, Tirana në “Air Albania Stadium” takohet me Crvena Zvezdën. Takimi është i vlefshëm për fazën…

KLUBI SLLOVAK

Slovan ankohet në CAS pas disfatës në tavolinë

25 August, 2020 @15:14

Kampioni i Sllovakisë, Slovan Bratislava, pas vendimit të djeshëm të Komisionit Disiplinor të UEFA-së për humbjen e ndeshjes ndaj Klaksvikut…

Të gjitha lajmet nga Champions League