Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

CHAMPIONSHIP

Arijanet Muric i Burnleyt, kontrata dhe shuma

Foto: BurnleyFC/fb

Arijanet Muric i Burnleyt, kontrata dhe shuma


22 July, 2022 @21:02

Porteri i parë i reprezentacionit të Kosovës, Arijanet Muric, edhe zyrtarisht është prezantuar te ekipi që ra nga Premier Liga në stinorin e kaluar, Burnley.

Burnley do të garojë në Championship këtë stinor, ndërsa Arijanet Muric është bërë ardhja e tetë e skuadrës që drejtohet nga Vincent Kompany - ish-bashkëlojtar i Muricit te Manchester City, prej ku edhe e bleu Burnley lojtarin.

“Tash jam 23-vjeçar dhe mendoj se është koha e duhur për kthim në futbollin anglez. Mezi pres fillimin e stinorit të ri,” ka thënë Muric për faqen zyrtare të Burnleyt, pas prezantimit të tij.

Arijanet Muric

Edhe belgu Kompany ka thurrur lëvdata për Muricin, duke thënë se ai është i gjatë dhe me shumë cilësi, që do të jetë shtesë e mirë për ekipin e portierëve të skuadrës.

Arijanet Muric ka nënshkruar kontratë 4-vjeçare me ekipin e Burnleyt, ndërsa klubi i tij i ri ka paguar rreth 3 milionë funta në llogari të Manchester Cityt për t’ia marrë kartonin.


 
Të gjitha lajmet nga Premier League