Të gjitha lajmet

ISH TRAJNERI I PRISHTINES

Armend Dallku kalon te Dukagjini

Foto: prishtinafc.com

Armend Dallku kalon te Dukagjini


8 October, 2020 @11:52

Ish futbollisti i kombëtares shqiptare dhe ish trajneri i Prishtinës, Armend Dallku, është zyrtarizuar sot si trajner i ri i Dukagjinit të Klinës.

Vetëm disa ditë pas dorëheqjes së dhënë nga Severin Elezaj prej postit të kryetrajnerit të skuadrës, ekipi nga Klina ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me Dallkun për të marrë timonin e skuadrës në luftën e tyre këtë edicion drejt rikthimit në Superligë.

“Pas largimit të trajnerit klinas Severin Elezaj, klubi ka arritur akordin me ish trajnerin e Prishtinës Armend Dallku i cili do ta drejtojë skuadrën tonë deri në fund të stinorit 2020/21. Pjesë e shtabit teknik të Dallkut do të jetë edhe ish trajneri kondicional i Prishtinës, Artan Luzi,” ka bërë të ditur njoftimi i klubit.

Dukagjini i ka uruar mirë se ardhje dyshes që do të drejtojë skuadrën në vazhdim ta kampionatit. Deri tash në Ligë të Parë A të Kosovës Dukagjini ka arritur të shënojë, 1 fitore, 1 barazim dhe 1 humbje, nga tre xhiro sa janë zhvilluar.

Vetëm fituesi i Ligës siguron Superligën, ndërsa vendi i dytë do të duhet të luajë PlayOff të dyfishtë për të arritur elitën.

TRANSFER

Fushë Kosova s’ndalet me përforcime

18 January, 2021 @19:08

Pretendentja kryesore për inkuadrim në Ligën e Parë, Fushë Kosova, nuk po ndalet së përforcuari. Pas zyrtarizimit të dy transfereve…

TRANSFER

Edhe një lojtar i ri te Fushë Kosova

17 January, 2021 @19:47

Liderja e Ligës së Dytë, Fushë Kosova, ka zyrtarizuar përforcimin e dytë brenda ditës. Pas përforcimit me portierin Luan…

TRANSFER

Fushë Kosova prezenton përforcimin e ri

17 January, 2021 @19:19

Skuadra e Fushë Kosovës ka kompletuar sot një transferim të ri. Lideri i Ligës së Dytë është përforcuar me futbollistin…

MIQËSORE

Prishtina fiton miqësoren ndaj 2 Korrikut

17 January, 2021 @16:55

Përballja miqësore mes dy rivalëve lokalë, 2 Korrikut dhe Prishtinës, përfundoi me fitoren e kësaj të fundit. Prishtina e mposhti…

LIGA E PARË

Vëllaznimi fillon përgatitjet, paralajmërohen përforcimet

15 January, 2021 @16:35

Skuadra e Vëllaznimit që po kalon një stinor të vështirë në Ligën e Parë, sot ka filluar përgatitjet për gjysmën…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë