Të gjitha lajmet

VIDEO

Asisti i Rexhbeçajt sjell fitoren në fund

Asisti i Rexhbeçajt sjell fitoren në fund


20 January, 2021 @23:25

Elvis Rexhbeçaj ishte njëri ndër shkaktarët kryesorë që skuadra e tij, Koln, arriti t’i marrë tri pikë në udhëtim kundër Schalkes 04 në kuadër të Bundesligës gjermane.

Mesfushori me prejardhje nga Kosova asistoi me një pasim të bukur në thellësi për të shënuar në minutën 90’+3 nga Jan Thielmann për rezultatin 1-2, që ishte edhe rezultati përfundimtar i ndeshjes.

Golat e tjerë u shënuan nga mbrojtësi Rafael Czichos (31’) për Kolnin dhe sulmuesi Matthew Hoppe (57’) për Schalken.

Rexhbeçaj në këtë ndeshje ishte inkuadruar në minutën 72’.

Për kosovarin ky është asistimi i dytë për sivjet në Bundesligë.


FUTBOLLISTI I KOMBËTARES

Amir Abrashi kalon te Baseli

Kombëtarja/Bundesliga/International/Transfere

Amir Abrashi kalon te Baseli

27/01/21 @ 21:15

BUNDESLIGA 2

Mavraj përsëri startues, Greuther Fruth në TOP 3

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Mavraj përsëri startues, Greuther Fruth në TOP 3

26/01/21 @ 22:33

PREMIER LEAGUE

Shaqiri refuzon ekipin e Bundesligës, i lumtur te Liverpooli

Premier League/Bundesliga/Transfere

Shaqiri refuzon ekipin e Bundesligës, i lumtur te Liverpooli

26/01/21 @ 18:07

BUNDESLIGA

Reinier qëndron në Dortmund

Bundesliga/Transfere

Reinier qëndron në Dortmund

26/01/21 @ 15:58

BUNDESLIGA 2

Florent Muslija shkëlqen për 25 minuta

Bundesliga/International/Sportistë shqiptarë në botë

Florent Muslija shkëlqen për 25 minuta

24/01/21 @ 16:06

BUNDESLIGA

39 minuta për Rashicën, Werderi ngritet

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

39 minuta për Rashicën, Werderi ngritet

23/01/21 @ 20:36

BUNDESLIGA

Bayerni po kërkon transferimin e Neuhaus gjatë janarit

Bundesliga/Transfere

Bayerni po kërkon transferimin e Neuhaus gjatë janarit

23/01/21 @ 13:29

LA LIGA

Barcelona sytë katër – Aguero dhe Alaba janë pa kontratë

Premier League/Bundesliga/La Liga/Transfere

Barcelona sytë katër – Aguero dhe Alaba janë pa kontratë

23/01/21 @ 12:22

BUNDESLIGA

Dortmund lëshon vendin M’gladbachut

Bundesliga

Dortmund lëshon vendin M’gladbachut

22/01/21 @ 22:44

MILOT RASHICA

E konfirmon trajneri, Rashica mund të startojë nesër

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

E konfirmon trajneri, Rashica mund të startojë nesër

22/01/21 @ 15:36


Të gjitha lajmet nga Bundesliga