Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BAYERN KAMPION!

Bayern kampion! Dortmund çon në kotësi rastin e artë

Bayern kampion! Dortmund çon në kotësi rastin e artë


27 May, 2023 @21:46

Borussia Dortmund ka pasë rast ideal për tu bërë kampion i Gjermanisë dhe për të ndërprerë ecurinë e Bayernit. Por, ekipi i Edin Terizicit ka dështuar të fitojë ndeshjen ndaj Mainzit në shtëpi, derisa Bayern me fitore ndaj Kolnit si mysafir - ka siguruar titullin e 11-të radhazi në elitën gjermane të futbollit për të vazhduar dominimin në aty.


 
Të gjitha lajmet nga Bundesliga