Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI - DRENASI

Barazim me Drenasin, s’ka fitore për Vëllaznimin

Foto: KF Vëllaznimi

Barazim me Drenasin, s’ka fitore për Vëllaznimin

1 September, 2019 @18:07

Pas barazimit në xhiron e parë ndaj Onixit, Vëllaznimi ka gabuar edhe në takimin e parë të sezonit sa i përket ndeshjeve në shtëpi.

Edhe pse kaluan të parët në epërsi me golin e Almedin Muratit, gjakovarët pësuan më pas nga skuadra e Drenasit, duke bërë që ndeshja të mbyllet me rezultatin përfundimtar 1-1. Golashënues për mysafirët ishte Drilon Leku (22’).

TABELA AKTUALE

Në dy takimet tjera të ditës, Malisheva fitoi me rezultat 3-4 ndaj Vllaznisë së Pozheranit, kurse 2 Korriku fitoi 0-2 ndaj Dardanës.

VITIA 0-1 BESA

Norik Krasniqi vendos, Besa lidere

Pamje nga arkivi

31 August, 2019 @20:14

Skuadra e Besës së Pejës ka vazhduar me fitore edhe këtë xhiro. Pas demolimit të Vllaznisë në xhiron e parë…

ISTOGU 2-0 ONIX

Rexhaj e Jahaj për fitore në derbin lokal

Foto: KFIstogu

31 August, 2019 @20:02

Istogu ka vazhduar me fitore edhe në xhiron e dytë të stinorit në Ligë të Parë duke e mposhtur Onixin…

LIRIA 1-0 KEK

Jasmin Muhovic mban Lirinë në krye

Pamje nga arkivi

31 August, 2019 @19:50

Liria ka vazhduar me paraqitje të mirë edhe në ndeshjen e dytë të vështirë të stinorit të Ligës së Parë.…

DUELET E XHIROS II

Një ndeshje shtyhet, të tjerat në fundjavë

29 August, 2019 @14:03

Xhiroja e dytë e Ligës së Parë të Kosovës do të luhet këtë fundjavë, ndërsa skuarat që mëtojnë rikthimin në…

BESA 4-0 VLLAZNIA

Besa me start të furishëm

Foto nga arkivi

25 August, 2019 @19:38

Besa e Pejës ka nisur furishëm stinorin në Ligë të Parë dhe pritet të jetë ndër pretendentët kryesorë në luftë…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë