Të gjitha lajmet

DERBI I XHIROS

Barazim në Prishtinë

BOROZANI

Barazim në Prishtinë

20 September, 2014 @17:56

prishtina 1 : 1 Vëllaznimi
Mentor Zhdrella 72' Fetim Kasapi 20'

Prishtina ka arritur të nxjerrë një pikë në derbin e xhiros së gjashtë të Superligës, të zhvilluar në Prishtinë, ndaj Vëllaznimit të Gjakovës. 

Ndeshja, që u përcjell nga mijëra shikues në stadium përkundër rreshjeve, ka parë dy gola nga penalltia - për secilën nga një. 

Fetim Kasapi ka shënuar për Vëllaznimin në pjesë të parë të ndeshjes, derisa Mentor Zhdrella ka shënuar golin e parë të tij për bardhekaltërit - ashtu që të barazojë rezultatin në 1-1. 

Me këtë pikë të fituar Vëllaznimi mbetet në vend të tretë të tabelës, derisa Prishtina pas dy humbjeve me radhë ka arritur të nxjerrë pikën e parë në Superligë. 

REZULTATET, TABELA DHE NDESHJET E RADHËSTHE GUNNERS

Arsenal, kthehet te fitorja

20 September, 2014 @17:45

Skuadra e Arsene Wenger, Arsenal, i është kthyer fitoreve sot duke e mposhtur Aston Villën si mysafir bindshëm.  Për më…

BUNDESLIGA

Bayerni ndalet nga Hamburgu

20 September, 2014 @17:40

Kampioni në fuqi i Gjermanisë, Bayern Munchen, edhe pas ndeshjes së dytë si mysafire nuk ka arritur të kthehet në…

RIKTHIMI NË KRYE

Bordeaux, kthen lidershipin

19 September, 2014 @23:06

Bordeaux ka rimarrë lidershipin në Ligue 1, duke e mposhtur në ndeshjen e parë të xhiros së gjashtë Evianin 2-1.  …

BLERIM XHEMAILI

Vendimi i Xhemaili është i drejtë

19 September, 2014 @18:30

Mesfushori shqiptar me nënshtetësi zvicerane, Blerim Xhemaili, ka marrë vendim të duhur që është transferuar këtë verë nga skuadra e…

SPANJA - ANGLIA

E para në 15 vite, Anglia ‘shtyen’ kualifikimin e Spanjës

Foto; UEFA

15 October, 2018 @22:44

Falë një pjese të parë fantastike, në të cilën shënoi 3 herë, Anglia arriti ta mbyllë me fitore duelin…

ISLANDA - ZVICRA

Xhaka e Shaqiri asistojnë në fitore

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football/ fb

15 October, 2018 @22:41

Dyshja kosovare e Zvicrës, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kanë asistuar sonte për bashkëlojtarët e tyre, Haris Seferovic dhe Michael…

DUELI I RADHËS NË BIBL

Teuta-Akademik, nën referim të Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

15 October, 2018 @22:28

Dueli i dytë i ligës ballkanike, që do të zhvillohet më 17 tetor ndërmjet Teutës së Durrësit dhe Akademik Bultexit…

PJESA E PARË: SPANJA - ANGLIA

Treshja e pjesës së parë nga Anglia

Foto: uefa.com

15 October, 2018 @22:03

Një super performancë e Anglisë në pjesë të parë të ndeshjes ka bërë që Spanja të sheh veten në disavantazh…

MOMENT INSPIRUES

Lirim Kastrati viziton fëmijët e SHF Kika

Foto: KFKika/fb

15 October, 2018 @21:34

Futbollisti i Kosovës, Lirim Kastrati, qëndrimin e tij në Kosovë për ndeshje të reprezentacionit e ka ndërprerë për disa çaste…

Të gjitha lajmet nga