Të gjitha lajmet

NË PRIZREN

Bashkimi merr të riun nga rivali lokal

TOPSPORTI/ L. D.

Bashkimi merr të riun nga rivali lokal

2 January, 2019 @20:42

Kampioni aktual i Kosovës dhe nënkampioni i BIBL, Bashkimi, ka përforcuar radhët e veta me basketbollistin e ri, Yll Gashi.

Ekipi ka zyrtarizuar basketbollistin para pak çastesh, ndërsa Gashi në pjesën vjeshtore të stinorit ka qenë pjesë e debutuesit, KB Prizreni.

Gashi që në janar i mbush të njëzetat është 200 centimetra i gjatë ndërsa përgjatë vjeshtës 2018/19 ka luajtur në 13 ndeshje në Superligë.

Mesatarisht ka pasur 19 minuta për ndeshje, ndërsa ka shënuar 3.5 pikë, 5.2 kërcime dhe 0.4 asistime si mesatare gjatë pjesës së parë të stinorit.

Ai gjithashtu ka qenë reprezentuesi i Kosovës U18, ndërsa tash luan për Kosovën U20.VAZHDOJNË GARAT

BIBL vazhdon nesër

2 January, 2019 @19:31

Liga Ballkanike e basketbollit, ku nga Kosova sivjet garojnë kampioni Bashkimi dhe nënkampionia Prishtina, do të vazhdojë me ritmin e…

NË PRIZREN

Humphrey lojtar i ri i Bashkimit

1 January, 2019 @19:23

Kampioni aktual i Kosoovës në basketboll, Bashkimi, para pak çastesh ka zyrtarizuar basketbollistin e ri të skuadrës. Lamar Wofford…

BASKONIA

Ylli i Baskonias, 1 muaj jashtë parketit

FOTO/ euroleague

1 January, 2019 @18:36

Ylli gjeorgjian i Baskonias, Tornike Shengelia, do t’i mungojë skuadrës një muaj. Për shkak të lëndimit që e pësoi në…

COACH

Popovich i pakënaqur nga 3-shat

FOTO/ nba

1 January, 2019 @18:08

Trajneri me mbi 1000 fitore në karrierën e tij, Gregg Popovich, ka ankesa për basketbollin modern. Popovich mendon se basketbolli…

ROCKETS - GRIZZLIES

James Harden maestral, në histori të NBA-së

1 January, 2019 @14:11

Forma jashtëzakonisht e mirë e super yllit të Houstonit, James Harden, po ndikon edhe në rezultatet e skuadrës. Me ndihmën…

THUNDER - MAVS

Viti i Ri, Westbrooku i vjetër

FOTO / nba

1 January, 2019 @13:35

Super ylli i Oklahoma City Thunderit, Russell Westbrook, shkëlqeu në fitoren kundër Dallas Mavericksit, që Oklahoma e mposhti me rezultat…

PËRFORCIMI I RADHËS

Prizreni s’ndalet, merr lojtarin e rivalit lokal

Gazzali Makasqi dhe Ergin Grosha, në stërvitje të Bashkimit/ TOPSPORTI

31 December, 2018 @10:42

Klubi i Prizrenit në basketboll nuk është duke pushuar fare këtë fundvit. Pas angazhimit të Getoar Arifajt, ekipi…

TOP5 OF THE HALFSEASON 18/19

TOP 5 e gjysmëstinorit në Superligë 18/19

30 December, 2018 @11:51

Pas 13 herë botimeve të pesëshes së javës në kuadër të Superligës, TopSporti ka përzgjedhur edhe pesëshen më të mirë…

NË PRIZREN

Prizreni përforcohet me të riun Arifaj

29 December, 2018 @16:33

Skuadra e Prizrenit ka bërë të ditur para pak çastesh se ka siguruar shërbimet e basketbollistit të ri, Getoar Arifaj.…

TALENTI SLLOVEN

Edhe një rekord nga Luka Doncic

FOTO / nba

29 December, 2018 @11:13

Talenti slloven i Dallas Mavericksit, Luka Doncic, dje e theu rekordin personal të pikëve në ndeshjen kundër New Orleans Pelicansit. …

ROBERT JONES III

Prej Yllit në elitë të Rumanisë

15 January, 2019 @15:19

Basketbollisti amerikan që kaloi pjesën vjeshtore të stinorit 2018/19 te Ylli i Suharekës, Robert Jones III, ka arritur marrëveshje me…

NË LIPJAN

Dy lojtarë të Dritës, zyrtarizohen te Lipjani

Arian Memeti duke ngulitur në një duel të Dritës, vjet/ TOPSOPORTI/ A. P.

13 January, 2019 @18:53

Dy basketbollistët e skuadrës gjilanase, Drita, Arian Memeti dhe Qëndrim Demi janë lojtarë të ri të Lipjanit. Njoftimin e…

KALON NË DRENAS

Rinor Peci në Ligë të Parë

13 January, 2019 @12:56

Basketbollisti që në stinorin e kaluar la Prishtinën për të qenë pjesë e Bashkimit, Rinor Peci, ka përfunduar te ekipi…

AMERIKANI I RADHËS

Lipjani zytarizon edhe James Johnsonin

13 January, 2019 @12:43

Lipjani kërkon mbijetesën dhe më tepër në Superligë. Pas zyrtarizimit të lojtarit Ronald Farmer-Blancard sot, ekipi ka bërë të ditur…

DUELET E XHIROS SË PARË TË PJESËS SË DYTË TË STINORIT

Terminet e xhiros XV

13 January, 2019 @12:24

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka botuar terminet për xhiron e parë të pjesës së dytë të Superligës, që…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga