Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BAYERN SHTON PËRVOJË NË MBROJTJE

Bayern zyrtarizon Daley Blindin

Foto: fcbayern.com

Bayern zyrtarizon Daley Blindin


5 January, 2023 @21:13

Gjigandi gjerman, Bayern Munchen, ka siguruar shërbimet e mbrojtësit holandez Daley Blind në një marrëveshje që e bën 32-vjeçarin lojtar të bavarezëve deri në fund të këtij stinori!

Mirëpo, lojtarit kontrata mund t’i vazhdohet edhe për një stinor shtesë - por për këtë do të vendoset gjatë verës që vjen.

Futbollisti në fjalë është ngritur si lojtar në Ajax, ndërsa ka qenë edhe pjesë e Manchester Unitedit prej vitit 2014 deri më 2018. Blind ka kompletuar testet mjekësore sot, ndërsa tash do të udhëtoj me ekipin në Doha për fazën përgatitore.


 
Të gjitha lajmet nga Champions League