Të gjitha lajmet

BAVARIA

Bayern zyrtarizon kanadezin deri më 2025

SShot: https://fcbayern.com/us

Bayern zyrtarizon kanadezin deri më 2025

21 April, 2020 @20:16

Futbollisti i talentuar 19 vjeç, kanadezi Alphonso Davies, zyrtarisht ka nënshkruar kontratë të re me Bayern Munchenin deri në qershor të vitit 2025.

I riu kishte ardhë në vitin 2018 te Bayerni për 10 milionë dollarë nga Vancouver.

“Bayern është njëri ndër ekipet më të mirë në botë, për mua është ëndërr të vazhdojë këtu,” ka thënë Davies, duke nënshkruar kontratën në kushte të jashtëzkonshme, me maska para zyrtarëve të lartë të klubit si KH Rummenigge dhe Hasan Salihamidzic.

Davies ka regjistruar 31 paraqitje këtë stinor me bavarezët, ndërsa u mbajt mend me paraqitjen fenomenale në përballjen ndaj Chelseat në Ligë të Kampionëve.

MEDIA TALK

UEFA dhe ECA pajtohen: ligat në korrik, garat evropiane në gusht

13 April, 2020 @13:59

Lajmi i fundit për mbarëvajtjen dhe organizimin e ndeshjeve të mbetura në të gjitha garat për stinorin e mbetur 2019/20…

DERI KUR SHTYHEN NDESHJET!

Ceferin paralajmëron anulimin e Championsit dhe Europa Ligës

5 April, 2020 @22:34

Kreu i UEFA-së, slloveni Aleksander Ceferin, ka bërë të ditur sot se dy garat më të rëndësishme të UEFA-së, Liga…

UEFA ZYRTARIZON

UEFA pezullon finalet e Ligës së Kampionëve dhe Europa Ligës

23 March, 2020 @19:17

Para pak çastesh UEFA edhe zyrtarisht ka bërë të ditur se ka pezulluar për një datë të pacaktuar finalet e…

UEFA

Propozohet data për fundin e stinorëve dhe finalen e Ligës së Kampionëve

17 March, 2020 @13:58

Në mbledhjen e UEFA-së sot është propozuar që të gjitha kampionatet kombëtare në Evropë të përfundojnë deri më 28 qershor…

MEDIA TALK

Para takimit, UEFA planifikon mini-turne për fituesin e Champions dhe Europa Ligës

16 March, 2020 @20:45

Një mini-turne pritet të vendos fituesin e Ligës së Kampionëve dhe Europa Ligës, që po shihet si opsion i UEFA-së…

Të gjitha lajmet nga Champions League