Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EURO 2020

Belotti shpreson të jetë startues ndaj Uells-it

Foto: Azzuri Official.

Belotti shpreson të jetë startues ndaj Uells-it


19 June, 2021 @20:45

Ndeshja zhvillohet nesër, por Andrea Belotti kishte zgjedhur që të paraqitet në konferencë për shtyp, e të jep detaje rreth asaj se do të jetë startues nesër ku zhvillohet ndeshja Itali-Uells.

Shumë media e paraqitën tek një formacion i mundshëm i Italisë për ndeshjen e cila do të zhvillohet nesër. E, për këtë sulmuesi i Torinos dhe ekipit kombëtar italian, Andrea Belotti, u paraqit në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes së Italisë kundër Uells-it.

“Zëvendësimi i Immobile me Zvicrën? Me siguri ai nuk ishte i zhgënjyer sepse ai shënoi dhe ne e fituam ndeshjen, Unë jam i lumtur për të kur ai shënon dhe ndihmon ekipin për të fituar. Ne përfaqësojmë një komb, të gjithë kemi një qëllim. Unë kam një marrëdhënie të mirë me të, nëse fitojmë me një gol nga ai është e gjitha një fitore., Por ne jemi 26 vjeç dhe meqë kjo Itali dëshiron të arrijë deri në fund, mendoj se kemi nevojë për ndihmën e të gjithëve. Trajneri është shumë i përgatitur për të bërë zgjedhjet e duhura, varet nga ne që të jemi gati.”, ka thënë ai për “Tuttosport”

“Të tejkalosh grupin për sekonda nuk do të ishte poshtëruese”, shtoi ai.

Belotti, më pas, u shpreh për mundësinë e mos mbylljes së grupit në vendin e parë: “Kapërcimi i grupit për sekonda nuk do të ishte poshtërues: qëllimi ishte të kalonim raundin dhe ne e bëmë atë një ditë më herët. Normalisht është  normale të gjesh më të fortë ekipet nga këtu në një finale të mundshme. Ne duhet të jemi të gatshëm dhe të përgatitur për çdo ndeshje, për të luajtur ndeshjen tonë, me mentalitetin tonë, kundër çdo kundërshtari. Nesër shpresoj të largohem si titullar, por nuk dimë asgjë. do të jetë shumë për paratë. Do të jetë akoma aq i ngazëllyer sa në debutim, kur tifozët u takuan në stadium.”


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani