Të gjitha lajmet

REAL MADRID - LEVANTE

Benzema në formë, Reali rigjen fitoren

Benzema në formë, Reali rigjen fitoren

14 September, 2019 @14:56

Duket se pushimi i kombëtareve i ka bërë mirë Realit.

Pas dy barazimeve radhazi, Reali i Madridit, që ende po luan në mungesë të disa lojtarëve kryesorë për shkak të lëndimeve e suspendimeve, fitoren e gjeti sot në ndeshjen ndaj Levantes, ndeshje kjo që dhuroi plot 5 gola.

Karim Benzema me 2 gola dhe Casemiro me një tjetër në pjesën e parë bënë që Reali të kishte epërsi 3 golëshe pas pjesës së parë, ndërsa Levante arriti që dy herë të shënojë në të dytën, mirëpo jo mjaftueshëm për t’u larguar me pikë nga ‘Bernabeu’, me ndeshjen që u mbyll me rezultatin përfundimtar 3-2.

Për herë të parë për Realin sot u paraqit Eden Hazard, belgu i ardhur nga Chelsea. Hazard u inkuadrua në lojë në minutën e 60’,

Në anën tjetër, për Levanten në pjesën e dytë u inkuadrua Enis Bardhi, i cili luajti për afro 40 minuta.

Me këtë fitore Reali tashmë ka 8 pikë pas 4 ndeshjeve, kurse Levante mbetet me 6.

TRAJNERI I RI I EKIPIT

Ish lojtari i Barcelonës dhe Realit, merr drejtimin e Valencias

Foto: ValenciaCF.com

12 September, 2019 @0:27

Pas shkarkimit të trajnerit Marcelino sot, Valencia ka emëruar trajnerin e ri të skuadrës. Ai është ish lojtari i…

SULMUESI I KOMBËTARES

Armando Sadiku në Segunda Div.

3 September, 2019 @7:58

Sulmuesi historik, që ka shënuar golin e parë dhe të vetëm të Shqipërisë në një Kampionat Evropian, Armando Sadiku, është…

BERGAMO

Simon Kjaer te Atalanta

Foto: atalanta.it

2 September, 2019 @17:10

Mbrojtësi danez, Simon Kjaer, do të jetë pjesë e Ligës së Kampionëve sivjet, pasi që futbollisti nënshkroi me Atalantën sot.…

TRANSFER

Sevilla përforcohet me Chichariton

2 September, 2019 @14:18

Sevilla ka nënshkruar me sulmuesin meksikan Javier Hernandez “Chicharito” nga West Ham United, në një marrëveshje tre vjeçare, me çmim…

TRANSFER

Nacho Monreal transferohet në La Liga

31 August, 2019 @12:57

Nacho Monreal i bashkohet Real Sociedadit! Mbrojtësi i Arsenalit, Nacho Monreal, i është bashkuar skuadrës spanjolle Real Sociedad, në një…

Të gjitha lajmet nga La Liga